Menü
Sosyal Medya
Arama
27 Ocak 2023 - Cuma
 • USD
  18.8210
 • EURO
  20.4821
 • Gram Altın
  1167.5496
 • Çeyrek Altın
  1885.5926
Adana 17 °C

HDP'nin sosyalist vekillerinden tepki: Bebek ve anne öldüren katildir

AHMET ŞIK:

BEBEK ANNE ÖLDÜREN KATİLDİR

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık , Hakkari Yüksekova’da yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi ile hayatını kaybeden Nurcan Karakaya ve bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya için Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Şık açıklamasında, “Her kim ve her ne adına olursa olsun bebek/anne öldüren katildir. Ölenin ve failin kim olduğuna/siyasi kimliğine bakarak pozisyon alanlar da kana ortaktır” dedi.

ahmet şık @sahmetsahmet

Her kim ve her ne adına olursa olsun bebek/anne öldüren katildir. Ölenin ve failin kim olduğuna/siyasi kimliğine bakarak pozisyon alanlar da kana ortaktır.

BARIŞ ATAY:

ŞİDDET NEREDEN GELİRSE GELSİN

HDP Hatay Milletvekili Barış Atay da, ‘şiddet nereden gelirse gelsin karşı koyacağını’ belirttiği mesajında şunları söyledi, “Bir anne ve bebeğinin öldürülmesi; kim yapmış olursa olsun, ne açıklama yapılmaya çalışılırsa çalışılsın, asla kabul edilemez. Saldırıyı kınıyor, faillerin bir an önce bulunmasını diliyorum.

Şiddet nereden gelirse gelsin karşısında durmaya devam edeceğim. Hepimizin başı sağolsun” Barış Atay @barisatay Bir anne ve bebeğinin öldürülmesi; kim yapmış olursa olsun, ne açıklama yapılmaya çalışılırsa çalışılsın, asla kabul edilemez.

Saldırıyı kınıyor, faillerin bir an önce bulunmasını diliyorum. Şiddet nereden gelirse gelsin karşısında durmaya devam edeceğim. Hepimizin başı sağolsun.

OYA ERSOY:

BİR ANNE VE BEBEĞİNİN ÖLDÜRÜLMESİ ASLA MAZUR GÖRÜLEMEZ

HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy ise "Bir anne ve bebeğinin öldürülmesi asla ve hiçbir şekilde mazur görülemez.

Hiçbir özgürlük davası masumların kanı üzerinden sürdürülemez,kazanılamaz.

Saldırıyı kınıyor ve bir daha asla ve asla tekrarlanmaması için herkesi sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Oya Ersoy @OyaErsoy

Bir anne ve bebeğinin öldürülmesi asla ve hiçbir şekilde mazur görülemez. Hiçbir özgürlük davası masumların kanı üzerinden sürdürülemez,kazanılamaz. Saldırıyı kınıyor ve bir daha asla ve asla tekrarlanmaması için herkesi sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye davet ediyorum.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et