Menü
Sosyal Medya
Arama
29 Haziran 2022 - Çarşamba
 • USD
  16.6677
 • EURO
  17.5486
 • Gram Altın
  976.2064
 • Çeyrek Altın
  1576.5733
Adana 21 °C

Hazine ve Maliye Bakanlığı Türk Telekom’un hisse devrini onayladı

Bugün ise konu ile ilgili Kamu Aydınlatma Platformu‘na (KAP) bir açıklama yapan Türk Telekom, hisse devrinin Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından onaylandığını duyurdu.

Hatırlatmak gerekirse Lübnanlı Hariri ailesine ait olan Saudi Oger’e bağlı olan Ojer Telekomünikasyon, 2013 yılında Türk Telekom’da sahip olduğu yüzde 55 hisseyi teminat göstererek 4,75 milyar dolar tutarında kredi almıştı.

Fakat Ojer Telekomünikasyon’un aldığı kredinin taksitlerini ödeyemediğini de belirtelim. Hisse devrinin gerçekleşmesi ile birlikte bankalar, kredideki payları oranda hisseye sahip olacaklar.

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan Şirketimize iletilen resmi bildirime göre, Ojer Telekomünikasyon A.Ş.’nin (“OTAŞ”), şirketimiz Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de (Türk Telekom) bulunan yüzde 55 oranındaki hisselerinin, OTAŞ’a kredi veren bankaların paydaş olacağı bir ortak girişim şirketi (SPV) aracılığıyla devralınması Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından uygun görülmüştür.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et