Menü
Sosyal Medya
Arama
22 Ekim 2021 - Cuma
 • USD
  9.6294
 • EURO
  11.2009
 • Gram Altın
  552.7385
 • Çeyrek Altın
  892.6727
Adana 27 °C

Görme engelliler yamaç paraşütüyle uçtu

Adana Büyükşehir Belediyesi, görme engelli çocukları yamaç paraşütüyle uçurdu. Hayatlarında ilk kez gökyüzünde süzülmenin heyecanını hisseden görme engelliler, moral depoladı.
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Uçmak İçin Engelleri Kaldırdık Projesi’ni sürdüren Adana Havacılık ve Adrenalin Sporları Kulübü (AHAS), bedensel ve zihinsel engellilerin ardından görme engelli çocuklara da uçma keyfi yaşattı. Kabasabal Mahallesi Rüzgarlıtepe mevkisinde piknik havasında gerçekleşen etkinlikte AHAS Başkanı Güner Akkaya ve 4 yamaç paraşütü pilotu, 20 görme engelli çocuk ile ailelerini konuk etti. Görme engelli çocuklar, deneyimli pilotlar eşliğinde yamaç paraşütüyle Seyhan Baraj Gölü semalarında uçtu.
AHAS Başkanı Güner Akkaya, 8 yıldır sürdürdükleri Uçmak İçin Engelleri Kaldırdık Projesi’ne tam destek veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür edip, “Engelli çocuklarımızın uzun yıllar hafızalarından silinmeyecek, heyecan dolu etkinlikler yapıyoruz. Bu anlamlı faaliyetlerimizin gerçekleşmesinde bizlere destek veren Başkanımız Hüseyin Sözlü ve belediye çalışanlarına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et