Menü
Sosyal Medya
Arama
4 Haziran 2023 - Pazar
 • USD
  20.9682
 • EURO
  22.4475
 • Gram Altın
  1313.6409
 • Çeyrek Altın
  2180.6439
Adana 21 °C

Genç tasarımcılar uluslararası arenada

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen "ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması" kapsamında finale kalmaya hak kazanan 10 genç tasarımcı, ilk defa bu yıl dünyanın en prestijli ve en büyük tekstil ve kumaş fuarı olan Paris Premiere Vision’da tasarımlarını dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin beğenisine sundu.
6.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması kapsamında finale kalmaya hak kazanan 10 genç tasarımcı, 13 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen görkemli final gecesinin ardından Premiere Vision İstanbul ve Türkiye Tasarım Haftası’da tasarımlarını sergileme imkanı bulmuştu. Kazanan genç tasarımcılar, ilk defa bu yıl, dünyanın en prestijli ve en büyük tekstil ve kumaş fuarı olan Paris Premiere Vision’da tasarımlarını dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin beğenisine sundu. Finale kalan 10 tasarımcı ile beraber, finalistlerin öğrenim gördüğü üniversitelerden de hocaların davet edildiği fuar kapsamında, ATHİB’in genç tasarımcıları, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) standında sergiledikleri 40 tasarım ile fuar ziyaretçilerinden yoğun beğeni aldı. Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği de böylece ilk defa tasarımcılarını dünya tekstili ile tanıştırdı. Bugüne kadar düzenledikleri dokuma kumaş tasarım yarışmaları ile çok sayıda tasarımcıyı sektörle buluşturduklarını, dereceye girenlere sektöre katkılarını artıracak hediyeler akademik eğitimler verdiklerini, birincileri ise yurt dışına eğitime gönderdiklerini kaydeden ATHİB Başkanı Zeki Kıvanç, “Bu yıl ilk defa, 6. ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nda finale kalan 10 tasarımcının finale kalan eserlerini, modanın kalbi Paris’te dünya sektörü ile buluşturmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.
Paris Premiere Vision Tekstil Fuarı’nda tasarımları ile yer alan genç tasarımcıların, gerek önümüzdeki senenin trendlerini yakalamaları gerekse de fuarda kurdukları bağlantılar sayesinde kariyerlerine yöne vermeleri açısından bu fuara katılımı çok önemsediklerine vurgu yapan Kıvanç. “Genç tasarımcılarımızdan tek beklentimiz, ülkemize yeni tasarım fikirleri ile dönmeleri ve sektörümüze tasarım konusunda taze kan olmalarıdır" diye konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam