Menü
Sosyal Medya
Arama
26 Eylül 2022 - Pazartesi
 • USD
  18.4554
 • EURO
  17.7952
 • Gram Altın
  972.6537
 • Çeyrek Altın
  1569.0169
Adana 31 °C

geleceğin otomobili görücüye çıktı

Alman otomotiv devi BMW "geleceğin otomobili" olarak lanse ettiği modelini görücüye çıkardı.

BMW iNEXT görsellerine bakıldığında aracın SUV tarzı boyutlara sahip olduğu görülüyor.

Motor özellikleri, menzili ve fiyatı gibi bilgiler ise henüz açıklanmış değil. Zaten araç şu an tamamen bir konsept hâlinde.

iNEXT’in konsept hâlinin son derece geniş, sade ve fütüristik bir iç mekana sahip olduğunu görüyoruz. BMW ayrıca ilerideki elektrikli otomobilleri için kendi batarya hücrelerini geliştirdiğini de belirtiyor.

iNEXT'in içinde birçok kısmın interaktif olduğunu, hatta projeksiyon sistemi bile yer aldığı dikkat çekiyor.

BMW iNEXT konseptinde birçok kontrol aracı, ihtiyaç hâlinde ortaya çıkıyor. Araç içerisinde herhangi bir yüzeyin her an interaktif projeksiyon sistemi ile bir kontrol ekranına dönüştürülebiliyor olması ilginç bir nokta. iNEXT’teki sürüş modları ise “Boost” ve “Ease” olarak adlandırılmış.

Boost seçeneğinde otomobili sürücü kontrol ederken, Ease (kolaylaştır) seçeneğinde ise araç otonom bir hâle geliyor ve direksiyon simidi ortadan kalkıyor.

Sürüş için gerekli olan bazı göstergeler de kayboluyor. Bu göstergelerin yerine BMW’nin “keşif ekranları” dediği yolculuk ekranları geliyor.

Yani yolcular, güzergahları üzerindeki birçok yeri buradan inceleyebiliyorlar.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et