Menü
Sosyal Medya
Arama
6 Haziran 2023 - Salı
 • USD
  21.2806
 • EURO
  22.7917
 • Gram Altın
  1342.4770
 • Çeyrek Altın
  2228.5118
Adana 19 °C

Gazi ve şehit yakınlarına kurasız hac fırsatı

Diyanet İşleri Başkanlığı, hac müracaatı yapan bütün gazi ve şehit yakınları hacca kurasız gönderecek.
Diyanet İşleri Başkanlığı 2007 ve sonraki yıllarda hacca gitmek üzere kayıt yaptıran daha önce hacca hiç gitmemiş gazi ve şehit yakınlarını kurasız olarak hacca götürecek.
Adana Müftüsü Hasan Çınar, yaptığı açıklamada, 5 Şubat itibariyle 2018 yılında hacca gitmeye kesin kayıt hakkı kazanan hacı adaylarının kayıt işlemlerinin başlamış olduğunu ifade ederek, “Çekilen kura sonucu kurada ismi çıkmamış olan ve böylece kesin kayıt hakkı elde edemeyen şehit yakınları ve gazilerimiz kurasız olarak hacca gönderileceklerdir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Şehitlerimizin geride kalan aileleri artık bize emanettir” dedi.
Şehit ve gazilerin ailelerinin taleplerini yerine getirmenin en önemli görevleri olduğunu söyleyen Çınar, “Aziz şehitlerimizin anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşi Başkanlığımız tarafından kurasız olarak hacca götürülecektir. Bu tür vatandaşlarımızın şehadet veya gazilik belgelerini ibraz etmek suretiyle 22 Şubat - 2 Mart 2018 tarihleri arasında kayıtları yapılacaktır” diye konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam