Menü
Sosyal Medya
Arama
28 Eylül 2022 - Çarşamba
 • USD
  18.5362
 • EURO
  18.0630
 • Gram Altın
  989.4253
 • Çeyrek Altın
  1600.9387
Adana 25 °C

Fatih Terim 13 kişilik kemik kadrosunu belirledi

Üniversite öğrencilerinin özellikle mezuniyet sonrası iş görüşmelerinde nelere dikkat etmeleri gerektiği, görüşmelerdeki tutum ve davranışların olumlu ve olumsuz yönlerinin neler olduğu ‘Mülakat Oyunları’ tiyatro gösterisi ile sahnelendi.
Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Mülakat Oyunları” tiyatro gösterisi Çukurova Üniversitesinde Mithat Özsan Amfi Salonu’nda sahnelendi.
Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunbaş, ülke genelinde ilk kez gerçekleşen “Mülakat Oyunları” gösterisinin açılışında yaptığı konuşmada, “Böylesi önemli bir platformda yer alarak öğrencilerimize kariyer yolculuğunda farklı bir yaklaşım için katkı sağlayabilecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Altunbaş, İŞKUR’un birbirinden farklı çalışmalarla üniversiteli gençlerin mezuniyet aşamasında özgeçmiş hazırlama, mülakata hazırlık aşamaları konularında yardımcı olduğunu, geleceğin yeni dünyasının ihtiyaçlarını karşılayacak girişimci adaylığına hazırlanmaları, sanayide 4K’ya geçiş sürecinin dışında kalmamaları gibi konularda desteklediğini ve İŞKUR’un sadece mavi yakalılara değil, geleceğin beyaz yakalı genç yönetici adaylarına da yol gösterici hizmetler ürettiğini vurguladı.
Konuşmanın ardından Eğitim ve İstihdam Uzmanı Öner Doğan da “Değişen Dünyada İşe Alım Teknikleri” konulu sunumuyla öğrencilerle buluştu. Doğan, İş dünyasındaki değişim ve değişimin yönü, işe alım süreçleri, mülakat türleri ve özellikle günümüz insan kaynakları profesyonellerince de çokça uygulanan yetkinlik bazlı mülakat konularında öğrencilerimizin işgücü piyasasına dahil olmalarında fayda sağlayacak bilgiler aktardı.
Son olarak “Mülakat Oyunları” ile üniversite öğrencilerinin özellikle mezuniyet sonrası iş görüşmelerinde nelere dikkat etmeleri gerektiği, görüşmelerdeki tutum ve davranışların olumlu ve olumsuz yönlerinin neler olduğu skeçlerle sahnelendi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et