Menü
Sosyal Medya
Arama
26 Ekim 2021 - Salı
 • USD
  9.5385
 • EURO
  11.0591
 • Gram Altın
  548.5146
 • Çeyrek Altın
  885.8511
Adana 23 °C

Ev ve süs hayvanı satıcılarına eğitim

Osmaniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ev ve süs hayvanları satıcıları için sertifikalı kurs programı düzenlendi.
Konusunda uzman kişiler tarafından 3 gün süre ile verilen eğitimlerin ardından 20 kursiyer düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
Çukurova Üniversitesi Ceyhan Veteriner Fakültesi’nden Doç. Dr. Pınar Demir, Yrd. Doç. Dr. Cenk Er, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sinan Kandır ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Bilge Kaan Tekelioğlu Yasaklı tür ve ırkların tanımı, hayvanlarda ilkyardım, hayvan refahı, hayvanlarda bakım ve besleme, hayvan davranışları, hayvan ekolojisi konularını işleyerek kursiyerlere aktardı.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Osmaniye Şube Müdürlüğü’nden Özcan Ceran, ev ve süs hayvanlarının korunmasına dair Avrupa Sözleşmesi ile 5199 Sayılı kanun ve yönetmelik hakkında bilgi verdi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Osmaniye İl Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Hanifi Keçebaş ve Süleyman Geyik ise ruhsat koşulları, kayıt sistemi ile pet-shoplarda barınak ve bina düzenlerinin nasıl olacağı ile ilgili bilgiler verdi.
Törende eğitimcilere Osmaniye Belediyesi Başkan Vekili Rıfat Şahin tarafından katkı ve katılımlarından dolayı plaket takdim edildi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et