Menü
Sosyal Medya
Arama
9 Şubat 2023 - Perşembe
 • USD
  18.8346
 • EURO
  20.2501
 • Gram Altın
  1141.1951
 • Çeyrek Altın
  1845.5648
Adana 10 °C

Erol Mütercimler hakkında dikkat çeken imalar...*

Güney Gündemi

Nedim Şener, Erol Mütercimler'in "Kemal Kılıçdaroğlu'nun uluslararası bir proje" olduğuna ilişkin savı hakkında şu ifadeleri kullandı; "İddia çok ciddi Mütercimler’in delillendirmesi gerekir.

Evet, FETÖ’nün Deniz Baykal’a kaset komplosu kurduğunu biliyoruz bununla ilgili bir dava var ama “Kılıçdaroğlu’nun getirilmesinin uluslararası baronların projesi” olduğu iddiasını delillendirmesi gerekir. “Devletin arşivinde var” deyip kenara çekilemez."...

İşte Şener'in o yazısı...

 • Kılıçdaroğlu proje mi? Komplo teorisyeni Erol Mütercimler yine sahnede; bu kez 2010 yılında Deniz Baykal’ın FETÖ’nün kaset komplosuyla CHP Genel Başkanlığı’nı bırakması sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’nun partinin Genel Başkanı olarak seçilmesiyle ilgili konuşmuş. Habertürk’ten Kübra Par ile yaptığı röportajda şunları söylemiş; “Kemal Bey’in getirilişi, uluslararası finans aktörleri ile uluslararası ülkelerdeki siyasetin dizaynını yapan baronlar meselesidir, ki Fetullahçılar da Türkiye’de onların işbirlikçisiydi. Bu çok büyük komplodur. Bunun açığa çıkartılması lazım. Açığa çıkartılabilir ama hayır, açığa çıkartmazlar.
 • Bunun ortaya çıkması, bu komployu kuran odaklar isterse gerçekleşir. Devletin arşivinde var.” ‘Efkan Ala kaçtı’ yalanı İddia çok ciddi Mütercimler’in delillendirmesi gerekir. Evet, FETÖ’nün Deniz Baykal’a kaset komplosu kurduğunu biliyoruz bununla ilgili bir dava var ama “Kılıçdaroğlu’nun getirilmesinin uluslararası baronların projesi” olduğu iddiasını delillendirmesi gerekir. “Devletin arşivinde var” deyip kenara çekilemez.
 • Mütercimler her konuştuğunda benim aklıma “15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişimi gecesi dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala Gürcistan’a kaçıyordu” yalanı geldi. Bu söz tam 1.5 yıl TBMM’de konuşuldu, tartışmalara konu, gazetelere manşet oldu. Sonuç, Bakan’ın Mütercimler’i araması üzerine 1.5 yıl sonra yalanını kabul edip özür diledi. Bir de “Ergenekon örgütü” yalanı var ki, işte o tam bir efsane.
 • Mütercimler, “Ergenekon” isimli bir örgütü 1991 yılında suikast ile öldürülen emekli orgeneral Memduh Ünlütürk’ten 1988’de duyduğunu anlatır. Bir başka tanığı ise 1992 yılında suikaste kurban giden eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Kemal Kayacan’dır. Nedense Mütercimler, “kulak tanığı” olduğu bu çok önemli bilgiyi suikastlerin hemen arkasından değil de beş yıl sonra 1997 yılında ilk kez açıklar. 1995 ylında Deniz Kuvvetleri’nden emekli olur; iki yıl Avusturalya’da kalır, 1997-1998 gibi Türkiye’ye döner ve FETÖ’nün Samanyolu TV’sinde yayınlanan bir programda çalışmaya başlar. İşte tam o sırada “Ergenekon” örgütünü açıklar.
 • FETÖ Ergenekon’u bulamadı Belgesellere kitaplara konu olur. Böylece Türkiye, tüm NATO ülkelerinde ortaya çıkan Gladyo tipi derin devlet temizliği şansını kaçırır. 40 yıl devletin içinde yer almış FETÖ’cülerin içinde bulunduğu derin devlet yerine, “Ergenekon” operasyonuyla birbiriyle ilgili Atatürkçü insanlar yine FETÖ’cüler tarafından hapse atılır.
 • Mütercimler de Ergenekon soruşturmasında gözaltına alındı ama nedense herkesi tutuklayan savcı Zekeriye Öz, onu mahkemeye bile çıkmadan serbest bıraktı. 2007’den 2013’e kadar yapılan yargılamada Ergenekon örgütü ile ilgili tek delil bulunamadı. Bu dönemde 81 ildeki emniyet istihbarat şube müdürlerinin 74’ü, 7 bin istihbaratçının 6 bin 500’ü, TSK’deki generallerin yarısı, kurmay subayların yüzde 74’ü FETÖ’cüydü.
 • Askeri hakim ve savcıların neredeyse tamamı, Genelkurmay istihbaratı FETÖ’nün elindeyken üstüne Kozmik Oda’ya bile girilmişken Ergenekon ile ilgili tek bir kelime dahi bulunamadı. Ama insanların aklında “Ergenekon” kelimesi kaldı tabii bir de Erol Mütercimler adı.

*SüperHaber Sitesinden Alıntıdır

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et