Menü
Sosyal Medya
Arama
22 Ekim 2021 - Cuma
 • USD
  9.6294
 • EURO
  11.2009
 • Gram Altın
  552.6480
 • Çeyrek Altın
  892.5265
Adana 27 °C

Dünyaca ünlü Marksist sosyal bilimci Samir Amin yaşamını yitirdi

Amin, özellikle üçüncü dünya ülkelerinin kalkınması konusundaki teorik çalışmalarıyla tanınıyordu.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, Amin'in ölümü ardından Twitter'dan birer açıklama yaptı.

Morales açıklamasında, "Dünya halklarının mücadelesini kavrayış ve öğreticiliğiyle destekleyen büyük anti-emperyalist, sömürgecilik karşıtı Marksist entelektüel Samir Amin kardeşimizin ölümünden dolayı üzgünüm.

Sosyal adalet ideali mirası sonsuza dek desteklenecektir. Ölümsüzdür" dedi. Yaşamı boyunca yaklaşık 30 kitaba imza atan Amin'in eserleri, aralarında Türkçe'nin de bulunduğu onlarca dile çevrildi.

Bunlar da ilginizi çekebilir Bazı ABD ürünlerine ek vergi getirildi Erdoğan'ın elektronik ürün boykotu çağrısı ABD'yi ne kadar etkiler?

ABD'li yetkili: Brunson birkaç gün veya bir hafta içinde bırakılmazsa yeni adımlar atılabilir Avustralya'da Bayer'e spiral davası: 'Birçok kadın rahmini aldırdı' Emperyalizm ve Eşitsiz Gelişme, Avrupa Merkezcilik, Kapitalizmden Uygarlığa, Liberal Virüs Amin'in öne çıkan kitapları arasındaydı

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et