Menü
Sosyal Medya
Arama
9 Aralık 2021 - Perşembe
 • USD
  13.6643
 • EURO
  15.4889
 • Gram Altın
  784.6252
 • Çeyrek Altın
  1267.1697
Adana 8 °C

DP Mersin İl Başkanı Hasan Şıhman Mersin Gazeteciler Cemiyeti' ni Ziyaret Etti

Demokrat Parti mersin İl Başkanı Hasan Şıhman, Mersin Gazeteciler Cemiyeti' ni ziyaret ederek, Başkan Rüstem Kaya Tepe' yle istişarelerde bulundu.

Demokrat Parti' nin Mersin' de ki gülen yüzü, İl Başkanı Hasan Şıhman, güven tazelediği,Mersin olağan kongresinden sonra, partililerinin layık görmüş olduğu o koltukta oturmayı sevmiyor.

Mersin' de STK' larla, Muhtarlarla, Mersin' in ileri gelen insanlarıyla bir araya gelerek, istişarelere devam ediyor. Başkan Şıhman Demokrat Parti geleneğinin bir hayli yüksek olduğu Mersin' de, partisine taze kanları katarak üye sayısını da arttırmakta.

Başkan Hasan Şıhman, partisi adına yapmış olduğu ziyaret ve istişarelere bir yenisini daha ekleyerek, Mersin Gazeteciler Cemiyeti' ni ziyaret ederek, Başkan Rüstem Kaya Tepe' yle istişalerde bulundu.

" Benim Derdim Ne Makam Ne De Rantsal İşler; Benim Tek Derdim Mersin Ve Mersin'lidir"

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe' nin ev sahipliğini üstlendiği buluşmada, ilk sözü alan DP Mersin İl Başkanı Hasan Şıhman, Benim tek derdim Mersin ve de Mersin'li, ne makam ne de çıkarsal ak akçeli işlerdir, diyerek başladığı konuşmasında ; "Son zamanlarda hak etmiş olduğu değeri yakalamaya başlamış bir kadim şehir olan Mersin' de, Kırat geleneği herkes tarafından bilinmektedir. Benden önce partimizi İl ve  İlçe Başkanlıkları nezdinde temsile layık görülmüş arkadaşlarıma saygı duyuyorum, onların hepsi benim partilimdir. Ben bayrağı teslim aldığımdan itibaren, gençlerle birlikte yola çıktığımız Demokrat Parti Mersin İl ve İlçe teşkilatlarıyla birlikte, Mersin'imize, Mersin' limize layık olduğu en güzel hizmetleri sunmak gayretindeyiz. Bizim, halkımıza arz edeceğimiz proje ve çalışmalarımızı, en iyi duyuracak olanlar da siz, yerel gazete kuruluşları ve dolayısıyla da cemiyet vb STK' lardır. Haziran ayında yayınlanmış olan Cumhurbaşkanlığı tasarruf kararnamesiyle, siz yerel gazetelere büyük bir darbe vurulduğunu da bilmekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' ın, özgür basına vurulan darbeyi içeren kararnamesini, bir başka kararname yayınlayıp ta bu hatadan bir an evvel dönülmesini, arz ve istirham ediyorum. Basın yoksa bizde yokuz. Biz Demokratlar Mersin' de, olası erken seçime şimdiden hazırız. Hreşey Mersin için, herşey Türkiye için. " diyerek sonlandırdı.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe' de :  " Hasan Şıhman Başkanım, öncelikle, size,yerel ve ulusal basınla alakalı sarf ettiğiniz sözlerden dolayı, kendim ve meslektaşlarım adına teşekkürü bir borç biliyorum. Mersin' de kongrenizi gerçekleştirip, yeniden Başkanlığa layık görüldünüz, hayırlı olsun ve başarılar diliyorum. Dediğiniz gibi, son zamanlarda Mersin' in hakettiği değerinin yavaş yavaş anlaşıldığını görmekteyiz. Demokrat Parti' nin ve de dolayısıyla Mersin il Başkanlığı' nın, şehrimiz için en güzel şeyleri yapmasını temenni etmekteyiz, bunun için de biz, bize düşebilecek görevlere, mesleki tarafsızlığımızla birlikte yapmaya haırız." dedi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et