Menü
Sosyal Medya
Arama
30 Mart 2023 - Perşembe
 • USD
  19.1539
 • EURO
  20.7563
 • Gram Altın
  1207.2582
 • Çeyrek Altın
  2004.0486
Adana 9 °C

Diyanet Vakfı gönüllülerine "acil durum" eğitimi

Türkiye Diyanet Vakfı gönüllü ekiplerine ülke genelinde sunulan ‘acil durum’ eğitimleri Adana’da verildi.
Gönüllü ve personelinin acil durumlarda, afet ve kazalarda, müdahale kabiliyetini artırmayı hedefleyen Diyanet Vakfı, tüm eğitimlerini Türk Kızılayı işbirliğinde gerçekleştiriyor. Türk Kızılayı Adana Şubesi Eğitim Salonu’ndaki eğitim programında “Afetten Korunma Bilinci Semineri ve Temel İlkyardım Eğitimi” konuları uygulamalı bir şekilde işlendi.

“Afete karşı tedbirli olmalıyız"
İl Müftü Hasan Çınar, törende yaptığı konuşmada, Allah’ın kullarına iyilik yapmayı emrettiğini hatırlattı. İslam’da yardıma ihtiyacı olan kişinin dini, dili, ırkının önemli olmadığını dile getiren Çınar, “İnsan olması hatta canlı olması yeterli bir neden. Kaza ve acil durumlarda insan sağlığına bilinçli müdahale etmeli, hayat kurtarmalıyız. Allah katında kıymetli davranışlardır. Afetin ne zaman geleceğini bilemeyiz; ancak tedbirli olmalıyız. Sizler iyilik yapmayı hedeflemişsiniz. Bu yolda Allah yardımcınız olsun. Bu organizasyonu yapan Başkanımız Ramazan Saygılı’ya, Türk Kızılayı eğitmenlerine teşekkür ediyorum. Kızılay ile ortak uhdelere sahibiz. İşbirliğimiz, birbirimize desteğimiz daim olsun" dedi.

“İyilik adına sahada çalışacağız"
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise ‘acil durum’ eğitimlerinin önemine dikkat çekerek, “Buradaki değerli kardeşlerim toplumumuzun ihtiyaç duyduğu durumlarda insanımızın yanında olmayı seçmiş. İlerleyen zamanda afetlerde, toplumumuzu ve insanlığı ilgilendiren pek çok konuda ‘iyiliği büyütme’ adına sahada omuz omuza çalışacağız. Sizleri tebrik ediyorum ve Allah yardımcımız olsun, diyorum" diye konuştu.
Eğitimin sonunda aralarında öğrencilerinde bulunduğu birçok meslekten oluşan 21 kursiyer sertifikalarını Adana İl Müftüsü Hasan Çınar, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Çetinkaya’nın elinden aldı.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et