Menü
Sosyal Medya
Arama
1 Nisan 2023 - Cumartesi
 • USD
  19.1995
 • EURO
  20.8102
 • Gram Altın
  1215.9889
 • Çeyrek Altın
  2018.5416
Adana 18 °C

Çukurova Belediyesinin Düzenlediği Yılmaz Güney'i Anma Etkinliğine Ayça Öztorun'un Filmi ''Görüş Günü'' Damga Vurdu.

IMG-20180910-WA0009

Abdurrahman Keskiner gibi yaşayan bir efsane ,Yılmaz Güney'in kendisini Sinema sektörüne zorlayarak soktuğunu ve yapmış olduğu yüz küsür filmin doksanını beraber yaptıklarını ,Umut filmini kaçak yollardan Cannes Film Festivaline göndermesinden dolayı mahkemelerde yargılandığını söyledi ve gençlik yıllarında Çukurovada Yılmaz Güney'le çektirdiği resmi gösterdi,resmin üzerinde "Bizi unutma Apo Ağa ha Yılmaz Güney"yazıyordu.Keskiner konuşurken gözyaşlarını tutamadı.

IMG-20180910-WA0008

Melike Demirağ :"Salona girdiğimde film başlamış ve izleniyordu,heyecanlandım Yılmaz Güney'in filmi zannettim ve Ayça Öztorun'un eseri olduğunu sonradan öğrendim ve çok sevindim dedi"daha sonra sevilen şarkıları eşliğinde Yılmaz Güney'le anılarını anlattı; "Babam ünlü bir Film adamıydı,Yılmaz abiyle aynı mahallede oturuyorduk,Arkadaş filminde oynamamı teklif etti bana ama babamla farklı dünya görüşlerine sahip olması nedeniyle ilk önce izin vermedi,benim ısrarımdan sonra babam Yılmaz Güney'e kızımı kendin gibi yapmayacağına söz verirsen filmde oynamasına izin veririm dedi o da tamam dedi"diye anlatarak hem duygulandı hemde salondakileri duygulandırdı.

IMG-20180910-WA0012

Hep birlikte Arkadaş Şarkısını seslendirdiler.

Başkan Soner Çetin'in Oğlu Deniz'in başrolünü oynadığı film ,Yabancı dillere çevirildi uluslararası festivallere katılacak.

Ayça'nın filmini ilk gösteriminde izledim,çok hüzünlendirdi,salondakilerin göz yaşlarıyla izlediğine tanık oldum. Defalarca izlememe rağmen,dünkü gösteriminde yine aynı duygulara kapıldım aynı zamanda gururda duydum ve Uluslararası Festivallerde başarılı olacağına inancım arttı.Çukurova 'lı sevdiğim -inandığım- niteliğini bildiğim bir yazar çok güzel bir şey yapmıştı.Aynı duyguları Ustad Sanatçılardanda duymak ayrı bir gurur konusu. İyi ki varsın Ayça,emeğine sağlık -yüreğine sağlık.Üretmeye devam et.

IMG-20180910-WA0006

Şair Adnan Yücel'in eşide Ayça Öztorun'un misafiri olarak salonda yerini aldı.

Yılmaz Güney'i Anma Etkinliğine Ayça Öztorun Damga Vurdu.

                                               İsmet Tanlı

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et