Menü
Sosyal Medya
Arama
30 Mart 2023 - Perşembe
 • USD
  19.1614
 • EURO
  20.7667
 • Gram Altın
  1207.2582
 • Çeyrek Altın
  2004.0486
Adana 9 °C

Çocuk evlerine eğitim desteği başlıyor

Mersin Barosu tarafından Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocukların görmekte olduğu eğitimlere destek olarak eğitim faaliyetlerinin, sosyal ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesi için hazırlanan proje, Mersin Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi arasında imzalanacak olan işbirliği protokolü ile hayata geçiriliyor.
Mersin Barosu tarafından hazırlanan proje kapsamında, Mersin Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocukların eğitimlerine, sosyal ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanarak, bu kapsamda okul eğitimlerine takviye olarak etüt dersleri, ayrıca sosyal ve kültürel yönlerini güçlendirmeye, toplumsal hayata mutlu, başarılı kendi ayaklarının üzerinde duran bireyler olarak katılmalarına katkı sağlanacak. Projenin hayata geçirilmesiyle ilgili toplantı Mersin Barosu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Baro Başkanı Ali Er, Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Esma Kadızade, Mersin Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Faruk Azgıt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Hizmetlerinden Sorumlu İl Müdür Yardımcısı Bahadır Sarı ve Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Ruşen Ayşen Ayılgan katıldı. Projenin içeriği hakkında bilgiler veren Baro Başkanı Er, 2018 yılı Mart, Nisan ve Mayıs aylarında Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklara, Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından birçok alanda eğitim verilmesi ve bunun eğitim seferberliğine dönüştürülmesi, Mersin Barosu’na kayıtlı avukatlar tarafından da çocukların gelişimine ve eğitimine katkı sunulacak çalışmaların yapılmasına karar verildiğini söyledi. Er, “Çocuklarımıza kucak açmak, onların sevgi içinde yetişmelerine katkı sağlamak, yalnız olmadıklarını hissettirmek, çocuklarımızı gelecekte kendi ayakları üstünde durabilen, başarılı, özgüveni yüksek, topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırmak hepimizin ortak vazifesidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için kurumlarla el ele verip, ortak çalışmalara imza atmaktan büyük mutluluk duyuyorum" dedi.
Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Esma Kadızade ise "Mersin Barosu tarafından teklif edilen bu projenin Türkiye’ye örnek olacağına inanıyorum ve bu sürekli olarak uygulanabilir bir projedir” diye konuştu.
Mersin Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Faruk Azgıt da "Çocuklarımız için faydalı bir proje olacağına inanıyoruz. Çocuklarımız için elimizden gelen her türlü desteği, her zamanki gibi sağlayacağız" ifadelerini kullandı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Hizmetlerinden Sorumlu İl Müdür Yardımcısı Bahadır Sarı ise "Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Bakanlık olarak her zamanki gibi çocuklarımızın geleceği için çalışmalar yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et