Menü
Sosyal Medya
Arama
1 Nisan 2023 - Cumartesi
 • USD
  19.1995
 • EURO
  20.8102
 • Gram Altın
  1215.9889
 • Çeyrek Altın
  2018.5416
Adana 10 °C

Çeşmeli Mahallesi’nin içmesuyu şebeke hatları yenilendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Erdemli ilçesine bağlı Çeşmeli Mahallesi’nin içmesuyu şebeke hatlarını yeniledi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Çeşmeli Mahallesi’nde bulunan mevcut içmesuyu şebekesinin eski olması nedeniyle yaşanan içmesuyu sorununun, döşenecek yeni şebeke hattı ile çözüldüğünü ve mahalle sakinlerinin kesintisiz, sağlıklı içmesuyuna kavuştuğunu kaydetti. Çeşmeli Mahallesi’ndeki içmesuyu şebekesinin değişmesiyle, ilçe adına önemli bir yatırımın gerçekleşmesinin yanında, mahallenin önemli bir sorununun da çözüme kavuştuğunu ifade eden Kocamaz, “Genel Müdürlüğümüze maliyeti yaklaşık 3 milyon lirayı bulan Çeşmeli Mahalle merkezi 1. kısım içme suyu şebeke hattı yenileme çalışmaları kapsamında, Mersin–Silifke karayolu ile mevcut cazibe ile beslenen ana depo arasında kalan içmesuyu şebeke boruları yenilenerek, bölge halkının içmesuyu sorunu çözüme kavuşmuştur. Muhtelif çaplarda yaklaşık 22 bin metre yeni içmesuyu şebeke hattı döşenecek ve abone bağlantıları gerçekleştirildi. İçme suyu şebeke döşeme çalışmalarının tamamlanmasının ardından mahallemiz uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabileceği içmesuyu şebekesine kavuştu. İçmesuyu şebekelerinin yenilenmesi ile birlikte içmesuyunda yaşanan kayıp ve kaçaklar da büyük oranda sona ererken, arızalar nedeniyle yaşadığımız kesintiler de son buldu. Mevcut içmesuyu depoların rehabilite edilip mekanik aksamları yenilenmiştir” dedi.
Kocamaz, tüm ilçelerde olduğu gibi Çeşmeli Mahallesi’nde yürütülen içmesuyu şebeke hattının yenilenme çalışmalarının tamamlanmasının ardından mahallenin diğer bölgelerindeki içmesuyu şebeke hatlarının yenileme çalışmalarının da belirli bir program doğrultusunda yapılacağını belirtti.
Çeşmeli Mahalle Muhtarı Hakkı Polat da “MESKİ’nin mahallemize yapmış olduğu hizmeti biz kelimelerle ifade edemeyiz. Yenilenen depomuz ve içmesuyusu şebek hattımızla birlikte kesintisiz ve sağlıklı içmesuyuna kavuştuk. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz olmak üzere, MESKİ yetkililerine mahallemiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et