Menü
Sosyal Medya
Arama
20 Ekim 2020 - Salı
  • USD
    7.8964
  • EURO
  • Gram Altın
  • Çeyrek Altın
Adana 29 °C

Bölgemizin En Büyük İki STK’sı Buluştu

          190 Bin Dolayında Kayıtlı Üyesiyle Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği ve 72 Bin dolayında Kayıtlı aktif Emekli Üye sayısıyla; bölgemizin en büyük Sivil Toplumu Örgütü olan, Seyfi H. İyiyürek’in Başkanlığında, Yaşar Tekin, Mustafa Kastalmış, Sabahattin Metiner ve Sabit Bakıner Yönetiminde ki Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi (TÜED); Birlikten Kuvvet Doğar anlayışından yola çıkarak Ahilik Haftası ayrıcalığıyla; Niyazi Göğer’in Başkanlığında ki Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğini ziyaret ederek Başkan düzeyinde Ahilik kutlamasında bulundular.

Samimimi bir havada gerçekleşen ziyarette TÜED Başkanı Seyfi H. İyiyürek, Adana ESOB Başkanı Niyazi Göğer’in şahsında Ahilik kutlamasını yaparken, derneğin faaliyetleri ve çalışmalar hakkında da bilgilendirmelerde bulundu. Özellikle de; “65 yaş üstü emeklilere tanınan şehir içi ulaşımda ki ücretsiz dolmuş iniş binişlerde, zaman dilimi içerisinde gerçekleşen sorunlara, sıkıntılara, itirazlara, olumsuzluklara dair gelişmelerin olmamasını istiyor ve temenni ediyoruz.” dedi ve konuda da “Bu tür olumsuzlukların önüne geçmek içinde, bazı şehirlerimizde belediye otobüs ve minibüsler için kartlı ortak havuz sistemine geçildiğini “dille getirdi.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göğer de 65 yaş üstü emekliler başta olmak üzere yolcuların zaman zaman yaşadıkları olumsuzluklara önemle karşı olduklarını, böyle durumlarda gerekli uyarıları ve yaptırımları hayata geçirdiklerini ifade ederek, "Adana'da toplu taşımada parayla binişin yasaklanması halinde 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlar kökten çözüme kavuşacaktır. Ayrıca paralı binişin kaldırılmasıyla toplu taşımada kooperatifler kendi aralarında havuza gireceklerdir" dedi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et