Menü
Sosyal Medya
Arama
6 Haziran 2023 - Salı
 • USD
  21.3540
 • EURO
  22.8777
 • Gram Altın
  1347.0529
 • Çeyrek Altın
  2236.1078
Adana 20 °C

Bocce aday hakem kursu Mersin’de yapıldı

Türkiye Bocce, Bowling, Dart Federasyonu’nun (TBBDF) 2018 yılı faaliyet programında yer alan ’bocce aday hakem kursu’ Mersin’de yapıldı.
24-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Toroslar Bocce Tesisinde gerçekleştirilen, İl geneli 32 aday hakemin katılımı ile yapılan kursu, bocce milli hakemi Semih Balcıoğlu tarafından verildi. Bocce müsabakalarında hakem açığını gidermek amacı ile gerçekleştirilen kursun ilk gününde kursiyerlere bocce oyun kuralları, bocce sporu ve temel hakemlik eğitimleri verildi. İkinci günde ise uygulamalı teorik ve sinevizyonla eğitim verildi.
Kursun sonunda kursiyerleri ziyaret eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, Türkiye Bocce, Bowling, Dart Federasyonu tarafından düzenlenen kursa ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu mutlu oldukları söyledi. Akyar, "Başta Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürüm Şaban Güneş, kurumum ve şahsım adına tüm katılımcılara bundan sonraki dönemde başarılar diliyorum. 24-25 Şubat tarihlerinde ilimizde gerçekleştirilen kurs için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak elimizden geldiğince sizlerin yanınızda olduk÷ Türkiye’nin sayılı bocce tesisleri arasında yer alan Toroslar Bocce Tesisimizde İl Temsilcimiz ve tesis amirimizle birlikte eğitim süreci boyunca sizlerin yayındayız. Umarım aldığınız bu eğitimler sonucunda aday hakemlikle başladığınız bu yolda ulusal ve uluslararası hakemliğe kadar ilerlersiniz. Ben İl Müdürüm Şaban Güneş ve şahsım adına sizlere başarılar diliyorum" diye konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam