Menü
Sosyal Medya
Arama
22 Ekim 2021 - Cuma
 • USD
  9.6225
 • EURO
  11.2059
 • Gram Altın
  560.7434
 • Çeyrek Altın
  905.6006
Adana 28 °C

Beyaz Kule Okulları Robotik Turnuvasında 2. oldu

Beyaz Kule Okulları öğrencileri, tasarladıkları robotla İstanbul Şehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Robotik Turnuvasında dereceye girerek 2.’lik ödülü aldı.
’Bilim Kahramanları Buluşuyor’ etkinliği ile Türkiye genelinde minik bilim kahramanlarını bir araya getiren Fırst Lego League 14. sezon turnuvaları kapsamında Beyaz Kule Okulları öğrencileri, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları ’Suyun yolculuğu’ adlı robotik tasarımı ile 2.’lik ödülünün sahibi oldu.
Türkiye’den çok sayıda okulun katıldığı geniş çaplı turnuva heyecanlı anlara sahne oldu. İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsünde gerçekleştirilen turnuvada Beyaz Kule Okulları ortaokul öğrencileri yoğun uğraşlar sonucu hazırladıkları robotik tasarımı ile 72 okul arasından dereceye girerek ikincilik ödülünü kazanmayı başardı.
Geniş katılımla gerçekleştirilen Türkiye geneli bir turnuvada ödül almanın heyecanını yaşadıklarını belirten Beyaz Kule Okulları Kurucusu Dilek Benzetsel, "Beyaz Kule Okulları olarak modern eğitim anlayışımız çerçevesinde bu alanda da ortaokul öğrencilerimiz Türkiye genelinde dereceye girerek 2.’lik ödülünün sahibi oldular. Öğrencilerimizin Mersin’i iyi bir derece ile temsil etmenin gururunu yaşadık. Beyaz Kule Okulları öğrencileri, çeşitli branşlarda sağladıkları başarı ile Türkiye’de adından söz ettirmeye devam edecektir. ’Suyun yolculuğu’ adlı robotik tasarımına haftalardır emek harcayan ve emeklerinin karşılığını alan öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim" dedi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et