Menü
Sosyal Medya
Arama
21 Mart 2023 - Salı
 • USD
  19.0271
 • EURO
  20.3782
 • Gram Altın
  1213.5782
 • Çeyrek Altın
  1959.9288
Adana 9 °C

Bedrettin Sarpkaya Yaşam Boyu Spor Merkezi hizmete açıldı

Mersin’in Tarsus ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Bedrettin Sarpkaya Yaşam Boyu Spor Merkezi hizmete girdi.
Belediye Başkanı Şevket Can, Fatih Mahallesi’ndeki merkezin açılışında yaptığı konuşmada, Tarsus’a hizmet eden herkesin takdire şayan olduğunu belirterek, “Bu tesisimize ilçemizde 1989-1994 yılları arasında belediye başkanlığı görevini üstlenerek bir dönem şehrimize hizmet eden Bedrettin Sarpkaya’nın adını veriyoruz. Bizim için şehrimize kim bir çivi çakmışsa ve çakıyorsa her türlü takdire şayandır kıymetlidir. Bu sebeple Bedrettin Sarpkaya’ya şehrimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı başta şahsım olmak üzere şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Başkan Can, şu anda 29’ncusunu yaptıkları bu tesisin haricinde 4 mahallede daha yaşam boyu spor merkezi inşaatının bittiğini ve açılmayı beklediğini kaydetti.
Ayrım yapmadan hizmet ürettiklerini altını çizen Başkan Can, “Ayrım yapmadan, ayırmadan, ötekileştirmeden çalışıyoruz. Irk, millet, memleket, parti gözetmiyoruz. Kendimi şanslı görüyorum. İnsanın doğup büyüdüğü şehre hizmet etmesi kadar güzel bir şey yoktur. Allah’ıma bana fırsatı verdiği için sonsuz şükrediyorum. Tarsus’umuza ve ülkemize sahip çıkmalıyız. Bizim gidebilecek başka hiçbir yerimiz yok. Biz hizmetlerimizle şehrimize tabiri vatandaşlarımız arasında tutkal çimento olarak birliğimizi dirliğimizi diri tutmaya çalışıyoruz. Fitne tohumları sokmak isteyenleri aramıza sokmayalım” diye konuştu.
Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise, “Öncelikle belirli isimleri yaşatma gayreti içerisine giren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Tarsus büyüdü. Nüfusu 3-4 katına çıktı. Şehir merkezindeki bu güzel mahallelerimizinde, başkanımızın belirttiği gibi sit alanı olması dolayısıyla yenileme restorasyon çalışmaları çok zor yapılabiliyor. Bununda artık bir gözden geçirilmesi gerekiyor. Tarihi değeri olmayan binaların yeniden yıkılıp yapılmasının kolaylaştırılması ve bu güzel mahallelerdeki kültün komşuluk ilişkilerinin devam etmesini temenni ediyorum. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
“Böyle bir açılışta bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Hepinizden Allah razı olsun diyorum. Bu tesisin en iyi şekilde Fatih mahallemize hizmet edeceğinden, mahallelilerimizin de bu tesise sahip çıkacağın şüphem yoktur. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Fatih mahallemize, Tarsus’umuza hayırlı uğurlu olsun.”
Konuşmaların ardından Başkan Can, eski belediye başkanı Bedrettin Sarpkaya’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi ve çiçek sundu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et