Menü
Sosyal Medya
Arama
5 Haziran 2023 - Pazartesi
 • USD
  21.2600
 • EURO
  22.7745
 • Gram Altın
  1341.2667
 • Çeyrek Altın
  2226.5027
Adana 22 °C

Başkan Pamuk: "Ayrım gözetmeksizin, hakkaniyetle hizmet veriyoruz"

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, mahalle ziyaretlerine devam ediyor.
Son olarak Akdam ve Civanyaylağı mahallelerini ziyaret eden Başkan Pamuk, vatandaşların çözüme kavuşmasını istediği sıkıntı ve sorunları dinledi, dile getirilen talep, şikayet ve önerilerin çözümü için birim yetkililerine talimat verdi. İkram edilen çay, simit, gözleme ve meyveler eşliğinde etrafını saran her yaştan vatandaşla sohbet eden Pamuk, bahçe yolları açılması, asfalt, altyapı ve tarımsal sulama konularında mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi, belediyenin ilgili birim yetkilerine not aldırıp sorunların çözümü yönünde talimat verdi. Özelikle yaşlı vatandaşlar ve çocuklarla yakından ilgilenen, kimi zaman da mahalle sakinlerinin kendi aralarında yaşadığı sıkıntıları çözüme kavuşturmak için “elçilik” yapan BPamuk, Akdam ve Civanyaylağı’na asfalt ve kilitli parke kaplama, park, kaldırım ve yol açma hizmetleri verildiğini anlattı. “Tabi halen bazı eksiklikler olduğunun da farkındayız” diyen Pamuk, “Geçmişe yayılan birçok sıkıntı yaşanmış. Takdir edersiniz ki birikmiş sorunların kısa sürede çözülmesi mümkün değil. Ama iyi niyetle, belediye hizmetlerinin bütün bölgelerimize, mahalle ve köylerimize hakkaniyetle, ayırım gözetmeksizin sunulması konusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Asfalt ve kilit taşı kaplama hizmeti başta olmak üzere, mahallelerimizin ihtiyaç duyduğu hizmetlerin planlaması yapılmış olup bu yıl içerisinde başlayacaktır. Akdeniz Kaymakamlığı ve Akdeniz Belediye Başkanlığı olarak mahalleri ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bugün de sizleri dinlemek, sıkıntıların yerinde tespit edip çözmek için aranızdayız. Vatandaşımızın bize gelmesini beklemiyor, biz onların ayağına gidiyoruz. Dertlerini, bize iletmek istedikleri hususlar varsa, birinci ağızdan dinlemek istiyoruz. Sizlerin desteği ve duasıyla, yüzümüzün akıyla bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Misafirperverliğiniz ve güler yüzünüz için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.
Her fırsatta vatandaşlarla bir araya geldiklerini kaydeden Pamuk, "Amacımız, sorun ve sıkıntılarını ilk ağızdan, yani sizlerden dinlemek ve belediyemiz imkanları ölçüsünde ve tabi en kısa sürede de bunları çözüme kavuşturmaktır. Mahalle ziyaretlerimizi, sırf günü bitirmek, mesaiyi doldurmak için yapmadığımız bilinmelidir. Hem Akdeniz Kaymakamı hem de Akdeniz Belediye Başkan Vekili olarak sıkıntıları yerinde tespit etmek ve çözmek için çalışıyoruz. Şundan emin olun ki sizin derdiniz bizim derdimizdir. Dertlerinizi çözüme kavuşturmak da en önemli ve acil görevimizdir. Kaymakamlığımızın da belediyemizin de kapıları siz değerli vatandaşlarımıza daima açıktır. Bir derdiniz, sıkıntınız, tasanız olması halinde sizleri bekliyoruz" diye konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam