Menü
Sosyal Medya
Arama
1 Nisan 2023 - Cumartesi
 • USD
  19.1995
 • EURO
  20.8102
 • Gram Altın
  1215.9889
 • Çeyrek Altın
  2018.5416
Adana 6 °C

Başkan Er: "Meslektaşlarımız ekonomik kaygı yaşamamalı"

Mersin’de stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan avukat Mehmet Azad Eşiyok yemin edip cübbe giyerek, avukatlık ruhsatnamesini Baro Başkanı Ali Er’den aldı.
Mersin Barosu Başkanlık makamda gerçekleşen, avukatlık stajına başlayacak olan Seçkin Kesme’nin de bulunduğu yemin törenine, Mehmet Azad Eşiyok, ailesi ve yakınları katıldı. Burada konuşan Ali Er, meslektaşlarını geleceğe başarılı bir şekilde hazırlamakla yükümlü olduklarını vurgulayarak, "Gerek avukatlık ruhsatını alıp ofis açmak isteyen meslektaşlarımızın gerekse stajyer avukatlarımızın staj dönemi boyunca ekonomik kaygı yaşamaması çok hassas ve önemli bir konudur” dedi.
Avukatların, mesleğin itibarına ve saygınlığına yakışır bir şekilde temsilini sağlamak ve haklarını korumak için Mersin Barosu Başkanlığı olarak gerekli girişimleri yaptıklarını ve yapmaya devam ettiklerini dile getiren Er, "Stajyer avukatlarımızın, mesleki gelişimini arttırmasında ekonomik kaygılar gütmemesi çok hassas ve önemli bir konudur. Avukatlık stajını ilk 6 ayını adliyede, ikinci 6 ayını avukat yanında yapan stajyer avukatlarımızın, yine aynı mesleği icra eden hakim ve savcı adayları gibi sabit maaş alabilmeleri, bu haktan faydalanmaları gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle çalışmalarımız kapsamında, stajyer avukatlarımızın maaş alabilmesi için Adalet Bakanlığı’na yapmış olduğumuz başvurunun takibini yapıyoruz. Ayrıca hayata geçirmiş olduğumuz Avukat Ofisleri Projesi’ ile meslektaşlarımıza hazır olarak sunduğumuz avukatlık ofisleri ile mesleğimizde yaşanan ekonomik kaygıyı azaltmış oluyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından yemin edip, ruhsatını alan Mehmet Azak, avukatlığa ilk adımını atmış oldu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et