Menü
Sosyal Medya
Arama
26 Eylül 2022 - Pazartesi
 • USD
  18.4553
 • EURO
  17.8835
 • Gram Altın
  976.1713
 • Çeyrek Altın
  1576.5166
Adana 29 °C

Başkan Çelikcan: "Yüreğir’de yeşil alanları hızla çoğaltıyoruz"

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir’de yeşil alanları hızla çoğalttıklarını belirterek, "Adanalı vatandaşlarımız nefes alacak yeni alanlara kavuşuyor" dedi.
Başkan Çelikcan, Kıyıpark inşaatını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Seyhan Nehri kıyısında 130 bin metrekare alana sahip parkın macera temalı olacağını belirte Başkan Çelikcan içerisinde su kayağı tesisi, yüzer sahne, marina amfi, optimis marina, yelken kulübü, ahşap iskele, 2 adet kır kahvesi, emekli ve engelli evleri, festival alanları, seyir terasları ve deniz feneri olacağını söyledi.
İçerisinden temiz bir nehir geçen çok az şehir olduğunu, bu anlamda çok şanslı olduklarını belirten Çelikcan, "Orman Bölge Müdürlüğümüze ait ve fidanlık olarak kullandıkları alanı yeşil alan ve park yapmak üzere tahsisini gerçekleştirdik. 130 bin metrekare bu alanı vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Nehir ile vatandaşlarımızın buluşmasını sağlayacağız. Vatandaşlarımızın nefes alacağı Adana’da olmayan bir çok yeniliği burada gerçekleştireceğiz’’ şeklinde konuştu.
İçerisinde çocuk alanları, aromatik peyzaj alanları olan Kıyıpark’ı, botanik park olarak hizmet vereceğini belirten Başkan Çelikcan, "Adana’ya önemli bir eser daha kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yapılan bu hizmetten tüm Adanalı vatandaşlarımız faydalanacaktır" diye konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et