Menü
Sosyal Medya
Arama
19 Mayıs 2022 - Perşembe
 • USD
  15.9744
 • EURO
  16.7376
 • Gram Altın
  933.0256
 • Çeyrek Altın
  1506.9442
Adana 19 °C

BAŞKAN ÇELEBİ: GENÇLER BU ÜLKEDEN UMUDUNU AKP YÜZÜNDEN KESTİ!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi, Türkiye gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Ekonomi, işsizlik, yoksulluk ve fırsat eşitsizliği gibi sorunlara değinen Çelebi, "Türkiye bu iktidarla hiçbir zaman refaha çıkamaz." dedi.

"TÜM İŞLEVSİZLİKLER BU İKTİDAR DÖNEMİNDE"

Genç işsizlerin Türkiye'den umudunu günbe gün kaybedip, yurt dışı hayali kurduğunu vurgulayan Başkan Çelebi;" Geleceğe dair karamsarlığın, gençlerin ortak problemi olduğu anlaşılmaktadır. Türkiye her gün irtibarsızlaştırılıyor. Bunun yegane sorumlusu iktidardır. Gençlerin en büyük sorunlarından bir tanesi de ekonomidir. Dünya geneli baktığımızda TL sadece Dolar ya da Euro karşısında değil, demokrasiden, teknolojiden, medeniyetten bir haber ülkelerin para birimleri karşısında bile değer kaybetti ve hâlâ kaybetmeye devam ediyor. İktidar her zamanki gibi dış güçler diyerek bazı kesimi kandırıyor ama biz neticeyi çok iyi biliyoruz." dedi.

Üniversitelerin sadece işsizliği birkaç yıl ertelediğini ifade eden Başkan Çelebi;" Gençlerin, yükselen eğitim seviyesine ve artan üniversite mezunu oranına rağmen kalitesizleşen eğitimden endişelendikleri anlaşılmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise iktidarın birçok üniversite açıp, meslek liselerini önemsizleştirmesidir. Öte yandan artan üniversite mezunu oranının genç işsizliğini arttırması ve düşük ücretlerle çalışmaya mecbur bırakılmaları da en büyük sorunlardan bir tanesidir. Üniversiteler AKP döneminde işlevini kaybedip, sadece işsizliği birkaç sene erteleyen kurum olmaktan başka bir görev edinememiştir. İktidar amacından her geçen gün sapmaktadır.Tarihe dönüp baktığımızda en çok atanamayan öğretmenler, en çok kadro alamayan, KPSS'de torpile maruz kalınan dönem AKP iktidarının dönemidir. Gençler şu anda meslek sahibi olsun ya da olmasın, yurt dışı hayali kuruyorsa bunun tek sorumlusu basiretsiz yönetim şekliyle istikrarlı bir şekilde ilerleyen iktidardır. Fakat kimse umudunu kaybetmesin, elbet o sandık gelecek, onlar gidecek. Türkiye yeniden refah, modern, çağdaş, muasır yıllarına erişecek." şeklinde konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et