Menü
Sosyal Medya
Arama
30 Eylül 2020 - Çarşamba
  • USD
    7.8295
  • EURO
  • Gram Altın
  • Çeyrek Altın
Adana 23 °C

Baş: "ATO’daki entrikayı boşa çıkartacağız"

Eski Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Şaban Baş, 1 Nisan’da yapılacak seçimlerde yeniden aday olduğunu bildirdi.
Baş, yaptığı açıklamada, ATO yönetim kurulunun 1 Nisan tarihinde komite ve meclis üyelerinin seçimi yapmak için prensip kararı aldığını, başka kimselerin aday olmaması için duyurmadıklarını ve gizli çalışmalar yürüttüklerini ileri sürerek, "Baskın bir seçim yapmak istiyorlar. Ama biz bu entrikayı boşa çıkartacağız" dedi.
Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını 2001-2011 yılları arasında 10 yıl süreyle sürdüren Şaban Baş, 1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan ATO seçimlerinde başkanlığa aday olacağını yineledi.
Baş, A.Ş’lerin genel kurullarında bakanlık temsilcisi bulundurma zorunluluğu getirildiğini, ancak bunu kaldırılması için odaların bir girişimde bulunmadığını hatırlatarak, göreve başlar başlamaz bunun kaldırılması için çalışmalar başlatacaklarını kaydetti. Buna benzer sorunların iş aleminin önünü tıkadığını vurgulayan Baş, "Hükümetimizle ortak çalışmalar yürüteceğiz. Çok somut projelerimizle geliyoruz. Daha önce bazı projelerimi kamuoyu ile paylaşmıştım. Yeni projelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et