Menü
Sosyal Medya
Arama
16 Aralık 2019 - Pazartesi
  • USD
  • EURO
  • Gram Altın
  • Çeyrek Altın
Adana -18 °C

BANKACI-RESSAM ZİYA BARLAS'TAN BEĞENİ TOPLAYAN "GERÇEK ÜSTÜ GERÇEKTEN GELİR"ADLI RESİM SERGİSİ

‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur’ demişti Mustafa Kemal Atatürk.

IMG-20191201-WA0007-min

   Sanatçıya verilen değer ve gösterilen saygı arttıkça bu hayat damarı daha da güçlenecek ve sanat hak ettiği karşılığı bulacaktır toplumlarda.

    Bu saygıyı hak eden sanatçılarımızdan biriside ressam ‘Ziya Barlas’, bankacı Ziya Barlas’mı demeliydim yok sa ?

     Evet yanlış okumadınız, özel bir bankanın Mezitli Şube Müdüründen bahsediyorum. İşin içinde olduğum için finans sektörünün ne kadar yoğun olduğunu çok iyi biliyorum ve bu yoğun temponun arkasına sığınmayıp sanatını icra edenlerden biri olduğu için ayrıca kutluyorum kendisini.

IMG-20191201-WA0004-min

     1973 İskenderun doğumlu, ilkokul yıllarında sıra arkadaşından ilham alarak başlamış resim yapmaya, üniversite yıllarında geliştirmiş bu yeteneğini. 9 Eylül Üniversitesindeki öğrencilik yıllarında dönemin rektörü tarafından satın alınan ve hala üniversitenin koridorlarını süsleyen tabloları mevcut.

     Ressam Ziya Barlas’a yaptığı resimleri yarıştırmak her zaman komik gelmiş. Bu sebepten dolayı resim yarışmalarına katılmıyor ve belirli aralıklar ile resimlerini sevenleri ve sanatseverler ile buluşturuyor.

IMG-20191201-WA0009

     Sekizi kişisel, onikisi karma olmak üzere,toplam  yirmi kişisel resim sergi bulunuyor,Ziya beyin hayatında. ‘Gerçek üstü gerçekten gelir’ ismini verdiği son sergisi Mersin Deniz Müzesinde ‘Yavuz Sergi Salonu’nda 30 Kasım ve 9 Aralık tarihleri arasında bütün Halkımıza ziyaret açıktır.

IMG-20191201-WA0006-min

     Sergi salonunda;Eskizlerle birlikte,toplam yirmibeş sanat eseri yer almakta bu sergide. Bir kara kalem ve ‘Don Kişot’ isimli çalışmaları,öne çıkıyor, özellikle onları görmenizi öneririm.

IMG-20191201-WA0000-min        

Ressam aynı zamanda da Bankacılık sektöründede yer alan Sevgili Ziya Barlas'ı tebrik ediyor ve başarılar diliyor,güzel resimlerinin devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

  Haber: Ali Tekli

Twitter : @atekli01