Menü
Sosyal Medya
Arama
1 Nisan 2023 - Cumartesi
 • USD
  19.1995
 • EURO
  20.8102
 • Gram Altın
  1215.9889
 • Çeyrek Altın
  2018.5416
Adana 18 °C

Bakanlıktan tecavüze uğrayan kız çocuğuna ve ailesine tam destek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Adana’da tecavüze uğrayan 4 yaşındaki kız ile yakından ilgilendiklerini ve uzman psikologlar ile sosyal görevliler tarafından her türlü desteği sağladıklarını bildirdi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Adana’da gerçekleşen ve kamuoyunda infiale yol açan 4 yaşındaki çocuğa tecavüz vakası ile ilgili açıklamada, menfur olayın meydana geldiği andan itibaren, sağlık, adalet ve diğer ilgili makamlarla birlikte gereken tüm işlemlerin yapıldığı belirtildi.
Açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Bakanlık olarak, adli süreci yakından takip ediyoruz. Çocuğumuz Bakanlığımız ekiplerinin yakın takibinde ailesi ile birlikte evindedir. Çocuğumuz ve ailesine Bakanlığımızın uzman psikologları ve sosyal çalışmacıları tarafından gereken her türlü destek sağlanmaktadır. Böylesi müessif olaylar, toplumda inanç ve değerlerin güçlü kılınmasının ne kadar önemli olduğunu ortaya koyması bakımından da anlamlı ve ibretliktir. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için, devlet, sivil toplum kuruluşları ve toplumumuzun her ferdi olarak dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğiz.”

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et