Menü
Sosyal Medya
Arama
4 Haziran 2023 - Pazar
 • USD
  20.9682
 • EURO
  22.4475
 • Gram Altın
  1313.6409
 • Çeyrek Altın
  2180.6439
Adana 21 °C

Bakan Elvan ve Vali’nin adını kullanarak, vatandaşları dolandıran şahıs yakalandı

Mersin’de, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Vali Ali İhsan Su’nun adını kullanarak, vatandaşları işe yerleştirme vaadiyle dolandıran bir kişi, suç üstü yakalandı. Şahsın cezaevi firarisi olduğu ve 4 dolandırıcılık dosyasından daha arandığı ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, Mersin’de B.K. isimli bir kişi Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun adını kullanarak işe yerleştirme vaadiyle B.A. isimli vatandaştan 2 bin lira para talep etti. Bunun üzerine B.A. durumdan şüphelenerek Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelerek şikayetçi oldu. Poliste şahsı suç üstü yakalamak için bir kafede buluşma ayarlayarak, şahsın şüpheliye para verdiği anda operasyon düzenledi. Suç üstü yakalanan şüpheli, yapılan sorgulamasında E.Ö. isimli vatandaştan 5 bin, A.Y. ile D.Y. isimli vatandaşlardan da 15 bin lira aldığını itiraf etti. Suçlunun ayrıca Niğde Açık Cezaevinden kaçtığı ve 4 dolandırıcılık dosyasından da arandığı belirlendi. Şahsın üzerinde ayrıca İ.A. adına düzenlenmiş bir sahte kimlikte çıktı.
Şahıs emniyetteki ifadesi tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam