Menü
Sosyal Medya
Arama
27 Ocak 2023 - Cuma
 • USD
  18.8389
 • EURO
  20.4994
 • Gram Altın
  1167.5496
 • Çeyrek Altın
  1885.5926
Adana 17 °C

Bahçeli yeni vakıf kurdu

60 bin TL bütçeli

Vakıflar Genel Müdürlüğü, MHP lideri Bahçeli'nin Vakfına onayı verdi.

Kararın Resmi Gazete'de yayımlanması ile Osmaniye Vakfı'nın kuruluşu tamamlandı. Vakfın amacı, Osmaniye İli ve İlçeleriyle, Osmaniyelilerin ekonomik, kültürel, sağlık, sosyal, eğitim, öğretim, turizm ve tanıtma, kalkınma, spor ve diğer sorun ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli araştırma ve çalışmalar yapmak olarak açıklanırken mal varlığı olarak ise 60 bin TL bildirildi.

Malları Bahçeli Vakfı’na Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda, Osmaniye Vakfı’nın kapatılması durumunda kalan mal varlığının Devlet Bahçeli Vakfına devredileceği ifade edildi.

Bürokrasiden bir isim Bahçeli ile birlikte Osmaniye Vakfı’nın kuruluşunda yer alan Sancay Varlı’nın ismi ilk olarak 2008 yılında duyuldu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda müsteşar yardımcısı olduğu sırada Varlı, müşavir olarak atanmıştı. O dönem “ortak” olmayan AKP ile MHP’nin arasında, bu atama kararı ile gerginlik oluşmuş, konu Genel Kurul’da gündeme gelmişti

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et