Menü
Sosyal Medya
Arama
1 Nisan 2023 - Cumartesi
 • USD
  19.1995
 • EURO
  20.8102
 • Gram Altın
  1215.9889
 • Çeyrek Altın
  2018.5416
Adana 19 °C

Ayça Öztorun un YAĞMURLAR YAĞDIĞINDA Adlı Romanı Mavi Kalem Yayın Evinden Çıkıyor

YAĞMURLAR YAĞDIĞINDA ADLI ROMANIN KİTAP KAPAK FOTOĞRAFI KİM?

Ayça Öztorun’un Yağmurlar Yağdığında adlı romanı Mavikalem yayınevinden çıkıyor. Senaryosunu da yazdığı, Yağmurlar Yağdığında adlı eserinin kapak tasarım çalışmasını Adana’da fotoğraf çekimleriyle tamamladı.

Öztorun’un senaryosunu yazıp, yapımcılığını üstlendiği, Görüş Günü adlı filminin çocuk oyuncusu Devrim Çetin, Öztorun’un kitabında konu olan karakterin çocukluğunu canlandırdı. www.tv8.com.tr Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in kızı olan Devrim Çetin’in oyunculuk yeteceğine de hayran olduğunu söyleyen Ayça Öztorun; “Bu kitabın içeriği benim için çok önemliydi. Kitabı yazarken içime ağladığım, boğazımın düğümlendiği bir çok konu vardı ve yıllar sonra bu kitapta merak edilen soruların bir kısmını açıklamış oldum. Bazı yerlerinde güldüm, bazı yerlerinde ağladım ve sonunda kitabı bitirdim.

Bu kitabın içeriğinin dışında, yine bu kitapla bağlantılı bilinmeyenlerin tamamını yazıp dosya olarak çocuklarıma verdim ve onlara vasiyet ettim. Bu dosyayı koruyun ve ne zaman sonsuz bir ayrılıkla aranızdan gidersem o zaman emanet ettiğim dosyayı kitap haline getirerek yayınlayın dedim. Yağmurlar Yağdığında adlı kitabım benim için rüzgârın öfkesinin hiç dinmediği yılların derin izlerini taşır” dedi.

Kitabın kapak fotoğrafında, içerikle ilgili çok önemli vurgu yapmam gerekiyordu ve bunun için en güzel yerin Adana olacağını düşündüm ve yazdığım kitap karakterini canlandırması için dünyalar güzeli Devrim’in kapak resminde sanat gibi duracağından emindim. Öyle de oldu. Bizi çekimler esnasında hiç yormayan Devrim, çocuk yaşına rağmen fotoğraf konusunda da bizi yönlendirdi ve yüzlerce fotoğrafın arasından en uygun olanını da kendi tercihine bıraktım.” diyen Ayça Öztorun’un romanının konusu özellikle Çukurova’da merakla bekleniyor. Haziran sonuna doğru yayınlanacak olan kitap Mavikalem yayınevinden çıkacak ve kitapevlerinde, internette satışa sunulacak.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et