Menü
Sosyal Medya
Arama
21 Eylül 2020 - Pazartesi
  • USD
    7.5688
  • EURO
  • Gram Altın
  • Çeyrek Altın
Adana 23 °C

ATO YÖNETİMİ TOBB'DA

        TOBB'a yapılan ziyarette Adana Ticaret Odası’nın yapmış olduğu çalışmalar hakkında TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na bilgi veren Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe ilk olarak Adana Ticaret Odası’nın ihalesini gerçekleştirdiği ve şuan temel çalışmalarının devam ettiği ATO hizmet binasının son durumu hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Konuşmasına; “Sayın Başkanım, sözlerime başlamadan önce Odamızın değerli Meclis Üyelerinin ve Komite Üyelerinin sizlere selamlarını getirdim. Odamıza yapmış olduğunuz ziyaretten dolayı Meclisimiz sizlere teşekkürlerini sunuyor ve en kısa zamanda tekrar sizleri misafir etmeyi ümit ediyor” diyerek başlayan Başkan Atila Menevşe, diğer konu başlıkları altında TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na bilgi paylaşımında bulundu.

    Başkan Menevşe, ilk olarak Adana Ticaret Odası Meslek Komitelerinin her ay ilk haftasının 3 günü içerisinde tamamlanan planlı toplantılarında aldıkları kararlarla ilgili güncel sorun ve çözüm önerileri ile ilgili olarak hazırlanmış olan dosyayı da TOBB Başkanına sundu.

Adana Ticaret Odası’nın Komite toplantılarına mutlaka Yönetim Kurlundan da bir üyenin katılarak sorunları dinlediğini, sonrasında ise derlenen bu sorunlar ve çözüm önerilerin yine ilgili kurum, kuruluşlara, yine Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyetle yapılan ziyaretlerde iletildiğini ve birebir takip edildiğini, bu sayede sorunların daha hızlı çözüme kavuşturulduğunu dile getirdi. Daha sonra sözlerine devam eden Başkan Menevşe, “Ziyaretimizdeki bir diğer konumuz ise yeni yapmaya başladığımız hizmet binamız. Biz bu hizmet binamızı görev dönemimiz içerisinde tamamlayarak üyelerimizin hizmetine sunmak istiyoruz. Açıkçası Meclisimizin de verdiği destek ile inşaatımızın yapımı hızla devam ediyor.

Meclis toplantılarımızda da bir kaç defa ifade ettim. Bu koltuklarda, makamlarda yarın bizler olmayabiliriz. Bu gibi kurumlar hizmet bayrağını yukarılara taşıma yarışının yapıldığı yerler. Adana’mıza kazandıracağımız yeni hizmet binamız, büyük bir kazanım olarak bizlerden gelecek kuşaklara miras kalacaktır. Bu binanın önünden her geçtiğimizde, bu binanın bizlerin eseri olduğu biliyor olmak tarifsiz bir mutluluk kaynağı olacaktır.Siz Sayın Başkanımızın, hizmet binamız konusunda bizlere verdiği cesaretten dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bu konuda çatı kuruluşumuz TOBB’un da maddi manevi desteğini istediğimizi ifade etmeliyim. Ayrıca Adana ziyaretinizde size sunduğum teklifimi yenilemek isterim. Yeni binamız tamamlandıktan sonra mevcut hizmet binamızı TOBB-ETÜ’ye bağlı bir girişimcilik okulu yapmak istiyoruz. Burada en büyük arzumuz girişimcilikte çığır açacak öğrencilerimizi yetiştirmek. Bu hayallerimizi elbette siz Sayın Başkanımızın desteği ile hayata geçirebiliriz” dedi.

Konuşmaların devamında Adana Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Yücel Bayram da söz alarak Meclis Üyeleri ile birlikte Özbekistan’a yapılan sektörel iş heyeti hakkında bilgi paylaşımında bulundu. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmasına başladı. Başkan Hisarcıklıoğlu, “Öncelikle Adana’mızın güzide kuruluşu ATO yöneticileri ile birlikte olmak büyük bir mutluluk.

Yapmış olduğunuz çalışmaları yakından takip ediyor ve sizleri kutluyorum. Bir ay önce Adana Ticaret Odamızın Meclis Üyeleriyle bir araya geldiğimde de bu keyfi yaşamıştım. Geç bir saat olmasına karşın tüm salonun dolu olması son derece memnuniyet vericiydi. Tekrar o gün için teşekkürlerimi sunarım. Temas ettiğiniz konular ve yapılan çalışmalar takdire şayan. Yeni hizmet binasının Adana'ya kazandırılıyor olması gerçek anlamda çok büyük bir hizmet Meclisinizi ve Yönetiminizi kutluyorum.

Mevcut binanız artık ihtiyaçlarınıza cevap veremez bir durumdaydı. Biz de TOBB olarak üzerimize düşen ne varsa maddi manevi yanınızdayız. ATO tüm Adana’nın, TOBB tüm Türkiye’nin. Bizler bu kurumların emanetçisiyiz. Vereceğimiz kararlar yine üyelerimizin menfaatine olacak kararlar olmalıdır. Hizmet binası kararı da üyelerimize daha iyi hizmet sunulabilmesi için son derece yerinde bir karar olmuştur. Bunu sağlayacak çalışmalarda taşın altına elimizi koymaya hazırız.

Eski binanızın da bir eğitim akademisi haline gelmesi için destek vermeye hazırız. Bir diğer önemli konu ise Meslek Komitelerinizin çalışma sistemi. Sizleri dinlerken bu sistem açıkçası çok hoşuma gitti. Bu çalışma sistemi ile ATO’nun her sektörün, her üyesinin sorununa vakıf olacağına ve bu sorunu takip ederek çözüme ulaştıracağına şüphem yok.

Hem Yönetim Kurulunuzu hem de Komite Üyelerinizi kutluyorum. Bizi kimse bu görevlere zorla getirmiyor. Madem seçildik, çalışacağız ve görevin hakkını vereceğiz. Çalışacağız demişken Başkan Yardımcımız Yücel Bayram’ın Özbekistan iş ziyareti ile ilgili verdiği bilgilere katılmamak elde değil. Bu konuda da bir kaç şey söylemeliyim. Özbekistan’a TOBB olarak biz de ziyarette bulunduk.

Karşılıklı ticareti ve yatırımı artırmak için son derece güzel bir ülke. İşadamlarımızın buradaki imkânlardan faydalanmalarını tavsiye diyorum. Üstelik bu tür ziyaretlerinizi sürdürmenizi de sizlere tavsiye ediyorum. Artık dünya küçüldü. Tüm dünya ile entegre olmak zorundayız.

Ekonomimizi dışa açmalıyız. İhracatımızı artırmalıyız. Bu nedenle Özbekistan’ yapılan ziyareti değerli buluyorum ve sizleri tekrar kutluyorum. Diğer ülkelerle temaslarınızın sonuçlarını merakla bekliyorum. Ziyaretinizden dolayı tekrar teşekkür ediyor, güzel Adana’ya selamlarımı iletmenizi istirham ediyorum” dedi. ATO Yönetimince, yapılan ziyaretin anısına TOBB Başkanı Adana temalı bir tablo hediye edildi. Toplu hatıra fotoğrafı çekimi sonrasında görüşme tamamlandı.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et