Menü
Sosyal Medya
Arama
27 Ocak 2023 - Cuma
 • USD
  18.8175
 • EURO
  20.4917
 • Gram Altın
  1167.5496
 • Çeyrek Altın
  1885.5926
Adana 17 °C

ATO Başkan Adayı Baş: "Odadaki FETÖ’cüler temizlenmeli"

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanlığını 10 yıl sürdüren ve yeniden ATO başkanlığına aday olan Şaban Baş, odadaki FETÖ’cülerin ATO meslek komitesi ve meclis üyelikleri seçimlerinde temizlenmesi gerektiğini ifade etti.
Şaban Baş, yaptığı açıklamada, FETÖ yapılanmasına karşı siyasi partiler ile sivil toplum örgütlerinin mücadele ettiğini belirterek, "Biz de 1 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan ATO meslek komitesi ve meclis üyelikleri seçimlerinde yerelde ve kendi mesleki kuruluşumuzda bu örgüte destek verenleri temizlemeliyiz" dedi.
Geçen ay yerel bir gazetede ATO Başkanı Atilla Menevşe ile ilgili FETÖ örgütüne destek olduğuna dair iddiaların yer aldığı bin haber yayınlandığını söyleyen Baş, "Mevcut başkan, bu iddialar karşısında adaylıktan derhal çekilmeliydi. Başkanın aklanmadan odadaki görevlerine devam etmemesi gerekliydi. Ayrıca savcılık soruşturması ise sadece başkana yönelik değil, tüm yönetim kurulu üyelerine yöneliktir. Hatta Cevdet Şeker isimli yönetim kurulu üyesi yurtdışına gitmiş olup, kırmızı bültenle aranmaktadır. Bu konuda üyelerimizin daha duyarlı olacaklarına inanıyorum" diye konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et