Menü
Sosyal Medya
Arama
28 Eylül 2020 - Pazartesi
  • USD
    7.6949
  • EURO
  • Gram Altın
  • Çeyrek Altın
Adana 23 °C

ASKİ’den Ceyhan’a içme suyu hamlesi

Adana’nın Ceyhan ilçesinde yaklaşık 70 kilometrelik içme suyu hattı yenileniyor.
Uzun süredir kullanılan ve eskimeye yüz tutmuş içme suyu şebeke boru değişimine Ocak ayı içerisinde başlayan ASKİ ekipleri, çok kısa sürede 5 kilometrelik mesafeyi tamamladı.
ASKİ, Hdpe ve Duktil olmak üzere daha sağlıklı iki çeşit borunun kullanıldığı projede çeşitli ebatlarda boru çapları tercih ediyor. Daha sağlıklı olan bu boruların döşenmesiyle birlikte, Ceyhan merkezde bulunan yaklaşık 10 bin aboneye sağlıklı, temiz ve ucuz içme suyu ulaştırılacak. Projenin yaz aylarında tamamlanması planlanıyor.
ASKİ Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu, “Göreve geldiğimiz günden beri vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti sunmak zorunda olduğumuzun bilinciyle hareket ettik. Adana’nın dört bir yanında şantiyeler kurup proje ürettik, bu projeleri hayata geçirdik ve sorunları en aza indirgedik. Bundan sonra da çalışmalarımız gece gündüz demeden, uzak yakın ayrımı yapmadan sürecektir. Nerede sorun varsa biz orada olacağız” dedi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et