Menü
Sosyal Medya
Arama
27 Ocak 2023 - Cuma
 • USD
  18.8217
 • EURO
  20.4762
 • Gram Altın
  1167.5496
 • Çeyrek Altın
  1885.5926
Adana 17 °C

ASKİ Genel Müdürü Oprukçu: “ASKİ’nin 81 yaşındaki bir kişiyi tutuklama, mağdur etme gibi bir durumu yok”

Adana’da kaçak su kullandığı gerekçesiyle hakkında dava açılan 81 yaşındaki kadının evine su saatinin dışında şebeke döşediği ve 2016’dan beri yapılan 8 duruşmaya katılmayıp zorla ifade vermeye götürüldüğü ortaya çıktı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu, Gazal Karadağlı isimli yaşlı kadının durumunun basında yer almasının ardından yaptığı açıklamada, “ASKİ’nin 81 yaşındaki bir kişiyi tutuklama, mağdur etme gibi bir durumu yok. Burada işleyen bir hukuki bir süreç var. O kararda ifade alınmasına yönelik bir karar” dedi.
2016 yılında ASKİ ekiplerinin Gazal Karadağlı’nın evinde su saatinin dışında ayrı bir şebeke döşendiğini tespit ettiğini belirten Oprukçu, “Bunun üzerine bin 40 TL ceza kesilmiş ve bu cezanın ödenmemesi ile birlikte suç duyurusunda bulunulmuş. Bu suç duyurusunun doğal sonucu olarak 2016 yılından 2018 yılına kadar 8 duruşma yapılmış ve Gazal Karadağlı 8 defa mahkemenin davetine, ifade vermeye gelmediği için polis nezaretinde ifadeye götürülmüş” diye konuştu.
Hüseyin Oprukçu, ASKİ’nin 81 yaşındaki bir kişiyi mağdur etme gibi bir durumu olmadığının altını çizerek, şunları kaydetti:
“Burada işleyen bir hukuki bir süreç var. Hukuki sürecin tekamül etmesi bakımından yargı kararının ifa edilmesi. O kararda ifade alınmasına yönelik bir karar. Mahkemeye ifade vermeye gelmemesinden dolayı da para cezasına çarptırılmak suretiyle konu kapanmıştır. Polisler sağlık kontrolünden geçirilmesine vesile olarak mahkemeye götürmüşler, ifadesi alındıktan sonra evine götürülmüştür.”

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et