Menü
Sosyal Medya
Arama
9 Şubat 2023 - Perşembe
 • USD
  18.8544
 • EURO
  20.2954
 • Gram Altın
  1139.8141
 • Çeyrek Altın
  1840.5454
Adana 11 °C

AKUT’tan Kızılay’a ’kan bağışı’ desteği

Mersin’de Arama Kurtarma Derneği’nin (AKUT), Türk Kızılayı işbirliği ile ’Hayat kurtarmak senin kanında var’ sloganıyla yürüttüğü yardım kampanyası devam ediyor.
Kampanya kapsamında AKUT gönüllüleri aferez, trombosit ve kök hücre bağışında bulunurlarken, konunun önemini anlatan el broşürleri dağıttılar. Bununla birlikte, ’#hayatkurtarmakseninkanindavar hashtag’i ile sosyal medyada farkındalık kampanyası oluşturuldu.
AKUT üyeleri, halk arasında ’beyaz kan’ olarak bilinen aferez trombosit bağışının yetersiz olmasından dolayı özellikle lösemili çocukların büyük zorluklar yaşadığına dikkat çekti. Lösemi hastalarının haftada 10-12 ünite trombosite ihtiyaç duyduğunu belirten yetkililer, kemik iliği nakli olan hastalar için 120 ünite trombosit kullanıldığını açıkladılar.
Etkinlik kapsamında başta AKUT Mersin gönüllüleri olmak üzere, bağışta bulunmak isteyen herkesin kan ve aferez bağışı için hafta içi 08.00 ile 17.00 saatleri arasında Kızılay Mersin Kan Merkezine, sadece kan vermek isteyenlerin ise her gün 12.00-19.00 saatleri arasında Forum Mersin Kan Alma Evine müracaat edebilecekleri bildirildi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et