Menü
Sosyal Medya
Arama
8 Şubat 2023 - Çarşamba
 • USD
  18.8422
 • EURO
  20.2170
 • Gram Altın
  1136.9717
 • Çeyrek Altın
  1835.4664
Adana 6 °C

Afrin gazisi memleketi Mersin’e getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda yaralanan Mersinli Uzman Çavuş Halil Culu, Erdemli ilçesindeki evine getirildi.
Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda operasyon bölgesine ilerlerken bir kaza sonucu ayağından yaralanan Piyade Uzman Çavuş Halil Culu Mersin’in Erdemli ilçesindeki evine getirildi. Gazi Halil Culu’yu Erdemli protokolü evinde ziyaret etti.
3 çocuklu Culu ailesinin en küçüğü olan Halil Culu gazilik onurunu yaşadığını belirterek, "5 yıldır askeri personelim, uzman çavuşum. Biz önce İskenderun’a intikal ettik. İskenderun, Hatay üzerinden bin 27 rakımlı tepede ayağımın burkulması sonucu ayağımda kırık ve çatlak oldu. Yapacak bir şey yok, hakkımızda hayırlısı buymuş. Ayağımdaki alçı çıkarılıp sağlığıma kavuştuktan sonra tekrar görevimin başına döneceğim. Yüce Türk milletinden tek isteğim bizlerden dualarını eksik etmesinler. Bizlerin tek ihtiyacı yüce Türk milletinin duasıdır" dedi.
Halil Culu gibi kendisinin de gazi olduğunu belirten kardeşi Talip Culu ise görev yaptığı Hatay’ın Yayladağ ilçesi Topraktutan Karakolu’nda bomba düşmesi sonucunda gazi olduğunu söyledi. Talip Culu, "Görev yaptığım karakola atılan bomba sonucu sol gözümü kaybettim ama Allah’a şükür şu anda iyiyim" diye konuştu.
Günlük yevmiye işlerinden kazandığı paralarla büyüttüğü evlatlarını vatana gazi verdiğini anlatan Anne Fatma Culu da, "Vatan sağ olsun, evlatlarımın canları sağ olsun. Vatan olmazsa bizler olmayız" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.
Erdemli protokolünün gaziyi ziyareti esnasında konuşan Kaymakam Avni Kula ise, "Sizin şahsınızda tüm kahraman Mehmetçiklerimizin hepsine başarılar diliyoruz. Tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. Türk milleti dualarla vatan evlatlarının yanında" şeklinde konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et