Menü
Sosyal Medya
Arama
25 Şubat 2020 - Salı
  • USD
  • EURO
  • Gram Altın
  • Çeyrek Altın
Adana -18 °C

AFETTEN ZARAR GÖREN TÜCCARIMIZ, SANAYİCİMİZ VE ÇİFTÇİMİZ GÖZETİLMELİ

        ATO Başkanı Atila Menevşe yaptığı açıklamada, “Adana’da 2 gündür aralıklarla devam eden sağanak yağış hayatı durma noktasına getirdi. İki günde metrekareye 250 kilogram yağışın düştüğü Adana’da hayat felç oldu. Birçok iş yerini su bastı. Bu baskınlarda pek çok üyemizin iş yeri, depoları, ürünleri su altında kaldı. Hasar tespit çalışmaları yapılmaktadır. Devletimiz yaraları en kısa sürede saracaktır.

Devletimize güvenimiz tam. Bizim talebimiz en kısa sürede zarar gören tüccarımızın ve üreticimizin zarar tespiti yapılarak yaralarının hızla sarılmasıdır. Zarar gören esnafımızın, üreticimizin ve çiftçilerimizin borçları ertelenmeli, kredi ödemelerinde kolaylık sağlanmalı ve faizsiz uzun vadeli kredi desteği verilerek yaşanan mağduriyetler ortadan kaldırılmalıdır” dedi. Başkan Menevşe açıklamasının devamında, “Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Murat Kurum, Adana’da yaşanan sel felaketi ile ilgili yerinde incelemelerde ve açıklamalara bulundu ve bölgedeki mağduriyetlerin hızla giderileceğini belirtti.

Adana Ticaret Odası olarak Sn. Bakanlara, Adana Milletvekillerine, Belediye Başkanlarına ve Sn. Valimize girişimleri için Üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Özellikle vatandaşlarımıza bu gibi doğal afetlere karşı tedbirli olmalarını tavsiye ediyoruz. Yaşanan bu doğal afetin tekrarlanmaması ümidiyle tüm Adana’mıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum” dedi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et