Menü
Sosyal Medya
Arama
28 Eylül 2022 - Çarşamba
 • USD
  18.5253
 • EURO
  18.0137
 • Gram Altın
  989.1508
 • Çeyrek Altın
  1597.4785
Adana 24 °C

Adanalı öğrencilerden Mehmetçik için kermes

Adana’da Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi öğrencileri tarafından geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanması için kermes düzenlendi.
Bir kafede öğrenciler tarafından ‘Şehitlere ve Mehmetçiğe Vefa Kermesi’ düzenlendi. Geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmak üzere düzenlenen kermes, hem öğrenciler hem de vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
Kermesle ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan 11 yaşındaki Ceyda Köksal , “Yemekler, bardaklar, aksesuarlar hazırladık. Mutluluk içerisindeyim ve heyecanlıyım. Satışlardan memnunum. Ben bardak ve aksesuar getirdim. Gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağız. Afrin’de savaşan abilerimizin hep yanındayız” diye konuştu.

“Vatandaşlarımızın ilgisi çok fazla”
Kübra Serçe (19) ise, “Şehitlerimizin yakınlarına ve Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağız buradan toplanan parayı. İnsanların gönlünden ne koparsa veriyorlar. Onlar bizim için gidip oraya savaşıyorlar bizim de bunu yapmamız lazımdı. Pastalar, börekler, kitaplar ve evdeki eşyalardan kitap ayracı yaptık. İlgisi vatandaşlarımızın çok fazla. Mehmetçik Vakfı’nı duyunca hatta bazı vatandaşlar kendisi hemen gelip para veriyor. Yapmamız da gerekiyor bunu aslında. Onları çok seviyoruz. İyi ki varlar. Tüm dualarımız onlar için” ifadelerini kullandı.
Kermese 50 TL’lik destek veren Derya Küncü de, “İyi ki yapmışlar. Güzel bir etkinlik olmuş. Devamı gelmeli. Yerinde bir etkinlik olmuş. Kısır ve sarma yedim. 50 liralık katkı koydum ben de. Allah Mehmetçiğin yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.
Kermes yarın akşam 19.00’a kadar devam edecek.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et