Menü
Sosyal Medya
Arama
5 Haziran 2023 - Pazartesi
 • USD
  21.2546
 • EURO
  22.7663
 • Gram Altın
  1340.5570
 • Çeyrek Altın
  2225.3246
Adana 22 °C

Adana’dan Afrin’e gönül köprüsü

Afrin’de teröristlerin temizlenmesi için yürütülen Zeytin Dalı Harekatı devam ederken, Türk Kızılayı sınır ötesinde ihtiyaç sahibi sivillere yardım elini uzatıyor. Türk halkının operasyonun yapıldığı bölgedeki mağdur insanlara yönelik kan, gıda ve diğer ihtiyaç malzemesi desteği sürüyor. Bu çerçevede Adanalı hayırsever iş adamı Nazım Turgut’da Afrin’deki insanlar için harekete geçti. Turgut, Afrin’e gönderilmek üzere paketler halindeki gıda malzemesini Türk Kızılayı Adana Şubesi’ne teslim etti.
Türkiye’nin iftihar ettiği Türk Kızılay’ının Adana’daki çalışmalarını takdirle takip ettiğini ifade eden Nazım Turgut, “Gönül dünyamızdan sınır ötesine çorbada tuzumuz olursa mutluluk duyarız. Bu kalbi duygularımla bağışımızı Kızılay Başkanımız Ramazan Saygılı’ya teslim ediyorum" dedi.
Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise Türk halkının birçok güzel hasletlere sahip olduğunu belirterek, “Bunlardan biriside ‘mevzu vatan ve millet’ olduğunda aynı ortak noktada kenetlenebilme özelliğimizdir. Afrin’de Mehmetçik için halkımız kan bağışı için; iş adamlarımız ve sanayicilerimiz ihtiyaç maddesi bağışlamak için sırada bekliyor. Bu örnek işadamlarından biriside Nazım Turgut’tur. Mağdur olan sivillere göndermek üzere gıda yardımını teslim aldık. Bu anlamlı bağışları kendilerine teşekkür ederim. Zor günlerde mazlumların ve vatanımız için gözlerini kırpmadan canını ortaya koyan Mehmetçiğimizin her zaman arkasındayız. Dilerim ki sınırlarımız tez zamanda teröristlerden temizlensin. Bu coğrafyadaki insanlar bu zulümden kurtulsun. Allah Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu.
Saygılı, Nazım Turgut’a teşekkür plaketi takdim etti. Daha sonra gıda malzemesi yüklü araç sınır ötesine gönderilmek üzere Adana’dan hareket etti.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam