Menü
Sosyal Medya
Arama
21 Mart 2023 - Salı
 • USD
  19.0258
 • EURO
  20.3790
 • Gram Altın
  1212.6541
 • Çeyrek Altın
  1958.4364
Adana 9 °C

Adana’da "mülteci meclisi" kuruldu

Adana Kent Konseyi ve Adana Büyükşehir Belediyesi arasında Mülteci Meclisi Protokolü imzalandı.
Adana Büyükşehir Belediyesi ile Adana Kent Konseyi arasında Mülteci Meclisi Protokolü imzalandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Adana Kent Konseyi Ömer Güner Sazak arasında imzalanan protokol ile Adana Kent Konseyi bünyesinde bir mülteci meclisi kuruldu. Mülteci meclisi kurulmasıyla birlikte Adana’ya göçlerle gelen nüfusun ekonomik ve sosyal yaşam açısından kenti ileri götürecek ve itici güç haline getirecek sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik açılardan kente uyumu sağlayacak politikalar üreterek, hazırladığı belgeler, bilgiler ve politikalar ile uygulamacılara yol gösterecek göç ve göç sonrası uyum sorunlarını inceleyecek.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, protokol sonrası Adana’daki göç ve göçmen konusunun daha detaylı bir şekilde incelenerek çözüm odaklı çalışmalar yapılacağını, Adana Büyükşehir Belediyesi olarak bu çalışmanın bir paydaşı olmaktan dolayı bahtiyar olduğunu ifade ederken, Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak ise protokolün hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et