Menü
Sosyal Medya
Arama
26 Eylül 2022 - Pazartesi
 • USD
  18.4541
 • EURO
  17.8694
 • Gram Altın
  976.3419
 • Çeyrek Altın
  1576.7922
Adana 29 °C

Adana'nın Başarılı Okullarından Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Erasmus Projesi Kapsamında Yurt Dışından Gelen Öğretmenlere Projenin Uygulanmasının Yanı Sıra Gönüllü Turizm Elçiliği de Yaptı

Adana'nın en başarılı okullarından Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi müdürü Özhan Kadir Kaya, İngilizce öğretmenleri Desen Sultan Ürün ve Kamuran Sungur, 'Standing up for human rights against racism and prejudice' isimli İnsan hakları konulu Erasmus projesi çerçevesinde çalışma yapmak üzere Polonya,Portekiz,Yunanistan ve İtalya’dan 11 öğretmeni, 10-16 Temmuz tarihleri arasında okullarında misafir ederek, hem proje çalışmalarını başarıyla gerçekleştirdiler, hem de Türkiye'mizin bir kaç güzide turistik yerini gezdirme imkanı yaratıp, gönüllü turizm elçiliği de yaptılar.

Dört Avrupa ükesi; Polonya'dan, Portekiz'den,Yunanistan'dan ve İtalya'dan gelen 11 öğretmen 10-16 Temmuz tarihleri arasında, Adana'da Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi'nin Erasmus projesi kapsamında yürüttüğü, 'Standing up for human rights against racism and prejudice' adlı proje kapsamında, misafir edildi.

WhatsApp Image 2022-07-18 at 15-27-41 (1)

Proje çalışmaları gerçekleştirdikten sonra da, misafir edilen 11 yabancı uyruklu öğretmene, çalışılan projenin başında olan Desen Sultan Ürün ve Kamuran Sungur, misafirlerine, ülkemizin cennet köşeleri olan, Adana'nın tarihi dokularını taşıyan yerleri ve turistik zenginiyle dünyaca bilinen Kapadokya, sonrasında da Mersin'in en güzide yerlerini gezdirdiler. Misafir edilen öğretmenlerin memnuniyetleri, yüzlerindeki ifadeleriden ve müteşekkirlik içeren konuşmalarından da görülmekteydi.

WhatsApp Image 2022-07-18 at 15-27-41 (2)

Okulun öğretmenleri Desen Sultan Ürün ve Kamuran Sungur, bu nezaketli hareketleriyle de Türkiye'mizin tanıtımına katkıda bulunarak, gönüllü turizm elçisi oldular.

Haber: İsmet Tanlı

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et