Menü
Sosyal Medya
Arama
29 Haziran 2022 - Çarşamba
 • USD
  16.6463
 • EURO
  17.5243
 • Gram Altın
  974.8108
 • Çeyrek Altın
  1574.3194
Adana 22 °C

AB Bakanı Çelik, otobüste hakarete uğrayan şehit annesini ziyaret etti

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana’da otobüste hakarete uğrayan şehit annesini evinde ziyaret etti.
Bakan Çelik ile Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Bingöl’de 1993 yılında vatani görevini yaparken PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucunda şehit olan Mehmet Tura’nın annesi Zübeyde Tura ve eşi Ahmet Tura’yı Sarıçam ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret etti. Görüşme basına kapalı gerçekleşirken, Bakan Çelik daha sonra gazetecilere şunları söyledi:
”Zübeyde ve Ahmet Tura şehit ailesi, teyzemizi belediye otobüsünde bir olay yüzünden saygısız birisi üzmüştü, kendisini ziyaret ettik. İstenmeyen, memleketimizin insanına yakışmayan bir olay ama maalesef böyle bir şey olmuştu. Teyzemiz çok olgun birisi, devletine milletine dua ediyor. 1993 yılında evladını kaybetmiş, hala aynı duayı sürdürüyor. Biz de bir duasını ve gönlünü alalım diye buraya geldik. Sağ olsun o da bize dua etti” dedi.
Zübeyde Tura ise Çelik’in ziyaretinden ötürü memnun olduğunu dile getirerek, “Allah devletimizin milletimizin yokluğunu vermesin” şeklinde konuştu.
Zübeyde Tura daha sonra kendisine hakaret eden otobüs şoförü Eren G.’nin ailesinin kendisiyle görüşmek istediğini söyledi. Tura, ”Annesi, babası, kardeşi ve eşi gelip elimi öptüler daha sonra benden özür dileyip gittiler. Yaşanan olaydan ötürü onlar da çok üzgünler” dedi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et