Menü
Sosyal Medya
Arama
27 Ocak 2023 - Cuma
 • USD
  18.8389
 • EURO
  20.4994
 • Gram Altın
  1167.5496
 • Çeyrek Altın
  1885.5926
Adana 17 °C

7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali başlıyor

Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına düzenlenen 7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Yarışması’nın başvuruları başladı.
Forum Mersin Alış Veriş Merkezi tarafından 12 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Yarışması’na başvurular 6 Nisan 2018’e dek devam edecek.
Filmler 3 kategoride yarışacak
Kısa Film Yarışması bu yıl tema sınırlaması olmaksızın ’Kurmaca’, ’Belgesel’ ve ’Canlandırma/Animasyon’ türünde eserlere açık olacak. Amatör ve profesyonel olarak sinema ile ilgilenen herkese açık olan yarışmaya katılmak isteyenlerin 6 Nisan 2018 Cuma günü saat 18.00’e kadar ’www.atifyilmazkisafilm.com’ adresinden başvurularını tamamlamaları gerektiği bildirildi.
Ödül töreni 12 Mayıs’ta
12 Mayıs 2018 akşamı Forum Mersin AVM Atıf Yılmaz Meydanı’nda düzenlenecek olan gala gecesinde kategorilerinde birinci olan eser sahipleri 7 biner TL’lik ödülün sahibi olacak. Ayrıca finale kalan filmler arasında yapılacak elemede, Forum Mersin Kurmaca Jüri Özel Ödülü, Belgesel Jüri Özel Ödülü ve Animasyon Jüri Özel Ödülü kategorilerinde üç yönetmene de 3’er bin liralık ödül verilecek.
Forum Mersin, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü, Daraba Film Medya Event işbirliğiyle ve Digiturk Medya Sponsorluğu’yla düzenlenen 7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali hakkında ayrıntılı bilginin, şartname ve başvuru formu için ’www.atifyilmazkisafilm.com’ adresine başvurulması gerektiği ifade edildi.
2012-2017 yılları arasında gerçekleştirilen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışmaları, kısa sürede sanat camiasının ilgisini çekti ve özellikle genç sinemacılar tarafından ülkenin en prestijli kısa film yarışmaları arasında gösterilmeye başlandı. Genç sinemacıların filmlerinin uluslararası alanda da ödüller alması Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’nın başarısını kanıtlar niteliğinde oldu. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması kamuoyunda “Cannes’a giden yol” olarak anılmaya başlandı.
Oberhausen Kısa Film Festivali ile ortak çalışmalar yapıldı
Geçtiğimiz yıl festivale dönüşerek yolculuğuna devam eden Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali, bu yıl 64. yılını kutlayan Oberhausen Kısa Film Festivali ile ortak çalışmalar yaptı. Son yılların en iyilerinin toplandığı “Oberhausen Uluslararası Kısa Film Seçkisi”nin sinemaseverlerle buluştuğu Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’nin jürisi koltuğunda Oberhausen Kısa Film Festivali Direktörü Lars Henrik Gass de yer aldı.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et