Menü
Sosyal Medya
Arama
25 Ocak 2022 - Salı
 • USD
  13.4752
 • EURO
  15.2469
 • Gram Altın
  797.5669
 • Çeyrek Altın
  1288.0705
Adana 3 °C

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NDE VALİ ELBAN’A ANLAMLI ZİYARET

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle ilimizde faaliyette bulunan engelli dernekleri Vali Süleyman Elban’ı ziyaret etti.

DSC_3916-min

Ziyarete Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Savaş Aygün, Yedipınar Gündüz Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Hüseyin Atan, Adana Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı İsmail Özden, Adana İşitme Engelliler Gençlik ve Spor İl Temsilcisi Halit Yörük, İlk Nefes Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Tülin Aydoğan, Kurttepe İşitme Engelliler Spor Kulübü temsilcisi Vedat Özçelik ile engelli vatandaşlarımız katıldı.

DSC_3909-min

Konuklarıyla sohbet ederek onların 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayan Vali Elban, bir ülkenin huzurunun toplumu oluşturan tüm bireylerin mutlu olmaları ile sağlanabileceğini vurguladı. Devletimizin tüm vatandaşlara eşit ve adil şartlarda bir hayat sağlamak için bütün imkânlarını seferber ettiğini ifade eden Vali Elban, “Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamda karşılaştıkları her türlü engeli ortadan kaldırmak ve onların hayatın her alanında aktif bireyler olarak yer almalarını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hiçbir engellinin durumunun kendi seçimi olmadığını bilerek, her sağlıklı bireyin de birer engelli adayı olduğu bilincinden hareketle; yapılan ve yapılması gereken çalışmaları bir lütuf olarak değil, hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayan Vali Elban, bu anlamlı günün insanlar arasındaki engellerin kalkmasına ve engelli bireylerin sorunlarına karşı farkındalığın artmasına vesile olmasını temennisinde bulundu.

Engelli dernekleri yöneticileri ile üyeleri ise kabulü ve güzel temennileri için Vali Elban’a teşekkürlerini iletti.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et